BKS: porażka 0:3 na inaugurację

bks-bobrzanie-kp-brzeg-dolny-mecz-pilkarz
fot. istotne.pl W pierwszym ligowym spotkaniu bolesławianie ulegli trzema bramkami beniaminkowi z Brzegu Dolnego. Gole dla gości zdobyli: Przemysław Stasiak, Marek Gacek i Kamil Kowalski.
istotne.pl 0 liga, brzeg dolny, kp, bks bolesławiec

W kiepskim stylu rozpoczęli rozgrywki w IV lidze seniorzy BKS Bobrzanie. W pierwszym meczu drużyna z Bolesławca podejmowała u siebie także ligowego beniaminka – KP Brzeg Dolny. Przed meczem odbyła się uroczystość wręczenia pucharu z okazji awansu bolesławian do IV ligi. Puchar drużynie BKS wręczył Prezes OZPN Jelenia Góra – Andrzej Kowal. Po otrzymaniu pucharu zawodnicy BKS otrzymali także nowe, biało-czarne stroje piłkarskie z napisem Powiat Bolesławiecki. Stroje, ufundowane przez powiat, przekazali wicestarosta Stanisław Chwojnicki oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Dariusz Kwaśniewski. Natomiast piłkarz BKS Marcin Kraśnicki otrzymał podziękowania od kibiców, w postaci statuetki za bramki strzelone dla BKS w poprzednim sezonie.

Mecz BKS – KP Brzeg Dolny rozpoczął się pechowo dla gospodarzy. Już w 4 minucie brak zdecydowania obrońców BKS wykorzystał Przemysław Stasiak i precyzyjnym lobem pokonał bramkarza BKS. Kilka minut później BKS odpowiedział niecelnym uderzeniem Marcina Kraśnickiego. W 13 minucie przed szansą na wyrównanie stanął Marek Majka, ale piłka, po jego strzale, przeleciała tuż nad poprzeczką. Ten sam piłkarz, w 45 minucie, nie wykorzystał drugiej dobrej okazji i nie trafił w światło bramki.

W drugiej połowie BKS starał się wyrównać, ale skończyło się to stratą drugiej bramki. Nerwową grę gospodarzy wykorzystali goście i w 56 minucie było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marek Gacek. Strata drugiego gola wprowadziła w szeregi BKS jeszcze większe zdenerwowanie i niedokładność. Do bramki Brzegu próbowali trafić: Marcin Kraśnicki, Mateusz Świca i Wojciech Glanc. Niestety, tego dnia naszym piłkarzom nic nie wychodziło. Nasi zawodnicy sprawiali wrażenie bardzo spiętych.

Brak pomysłu na rozegranie, niecelne strzały, niecelne podania i kłopoty z opanowaniem piłki dominowały w czwartkowe popołudnie w szeregach BKS. Natomiast goście grali spokojnie i konsekwentnie i w 67 minucie zadali trzeci cios – ustalając wynik spotkania. Gola na 3:0 zdobył Kamil Kowalski. W końcówce liczna grupa kibiców obejrzała jeszcze dwa trafienia w słupek. Najpierw, po najlepszej w meczu akcji BKS, Marcin Kraśnicki uderzył piłkę głową, a ta odbiła się od słupka bramki Brzegu. Następnie w słupek bramki Manuela Kowalskiego trafił zawodnik gości. BKS Bobrzanie – KP Brzeg Dolny 0:3 (0:1).

BKS: Kowalski – Bryłkowski (46' Świca (żk)), Pietrzak, Błoński M., Janicki, Bochnia, Glanc W., Mastalerz (71' Ziółkowski), Majka (62' Mielnik), Ohagwu (65' Rissmann), Kraśnicki.

Już w niedzielę (18 sierpnia) BKS będzie podejmował u siebie kolejnego beniaminka – MKS Szczawno Zdrój. Początek meczu, godzina 17:00.