BKS: rehabilitacja na Spółdzielczej

emmanuel-ohagwu-bks
istotne.pl 0 mecz, szczawno, zdrój, bks bolesławiec

W niedzielę (18 sierpnia) seniorzy BKS rozgrywali mecz drugiej kolejki IV ligi dolnośląskiej. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół MKS Szczawno Zdrój. Podopieczni Pawła Żmudzińskiego chcieli się zrehabilitować za porażkę 0:3 z pierwszej kolejki i przystąpili do meczu skoncentrowani i zmobilizowani. Już w 15 minucie na bramkę gości uderzył Wojciech Glanc, ale strzał był niecelny. BKS z minuty na minutę przeprowadzał coraz groźniejsze ataki i w 20 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Asystę Marcina Kraśnickiego wykorzystał Emmanuel Ohagwu i strzałem obok słupka pokonał bramkarza gości. Po zdobyciu gola bolesławnianie nadal atakowali. W 25 minucie w boczną siatkę bramki gości strzelił Marek Majka. Trzy minuty później niezawodny tego dnia Manu drugi raz pokonał bramkarza ze Szczawna. Dwubramkowe prowadzenie uskrzydliło bolesławian. W 44 minucie BKS zadał trzeci cios przyjezdnym. Marek Majka zagrał w polu karnym do Wojciech Glanca, a ten huknął z 5 metra i pokonał bezradnego golkipera przyjezdnych.

Manu strzelił dla BKS dwie bramkiManu strzelił dla BKS dwie bramkifot. MZ

Goście oddali pierwszy groźny strzał na bramkę BKS dopiero w drugiej połowie spotkania. Strzał Kamila Draja był jednak niecelny. W 75 minucie Szczawno zmniejszyło straty. Gola, bezpośrednio z rzutu rożnego, zdobył Daniel Kucharski. Kilka minut później zdobywca honorowego gola musiał opuścić boisko za drugą żółtą kartkę. Przy lepszej skuteczności naszych zawodników zwycięstwo byłoby bardziej okazałe. Okazje ku temu mieli: Kamil Mielnik, Wojciech Glanc, Jacek Bochnia i Marcin Kraśnicki. W końcówce spotkania szansę na zmniejszenie rozmiarów porażki mieli goście. Na szczęście błąd Manuela Kowalskiego, który wypuścił piłkę z rąk, naprawili obrońcy BKS. BKS Bobrzanie – MKS Szczawno Zdrój 3:1 (3:0). Następną kolejkę BKS rozegra w Ząbkowicach Śląskich, gdzie zmierzy się z tamtejszym Orłem.

Tak cieszyli się piłkarze BKS po zwycięstwie nad MKS Szczawno ZdrójTak cieszyli się piłkarze BKS po zwycięstwie nad MKS Szczawno Zdrójfot. MZ

BKS: Kowalski – Żmudziński, Pietrzak, Janicki, Glanc W., Rissmann, Majka (77' Mielnik), Kraśnicki, Ohagwu (87' Błoński M.), Ziółkowski (63' Kliwak – 72' Bryłkowski), Bochnia..