Pierwszoligowa Bolesłavia dziesiąta w kraju

ewa-ochocka
fot. Paweł Wiśniewski W ostatnich latach Dolny Śląsk na mistrzostwach Polski juniorów reprezentował jedynie MKS MOS Wrocław. W tym roku dołączyła do niego Bolesłavia, i to ze znakomitym skutkiem.
istotne.pl 0 zawody, lekkoatletyka, kopała, bolesłavia, kacper olszewski, ewa ochocka

15 najlepszych drużyn juniorskich w kraju rywalizowało w sobotę, 21 września, w Częstochowie o tytuł mistrza Polski. W ostatnich latach jedynym zespołem reprezentującym Dolny Śląsk w tych prestiżowych zawodach był MKS MOS Wrocław. Do grona tego dołączył w 2013 r. MKS Bolesłavia Bolesławiec.

Bolesłavianie zajęli 10 lokatę w klasyfikacji drużynowej. Zawodnicy MKS Bolesłavia zgromadzili 2732 pkt. Najwięcej punktów w swojej koronnej konkurencji (110 m ppł.) zdobyła podopieczna Małgorzaty Markowskiej – Ewa Ochocka. Wynik 14.15 (156 pkt) był jednym z najlepszych na mistrzostwach. Powyżej 130 pkt zdobyli również: Kacper Olszewski (trener Tomasz Markowski) w pchnięciu kulą – 17.44, Bartosz Wróbel w biegu na 2000 m z przeszkodami – 6:00.08 (trener Małgorzata Markowska/Marek Adamek) oraz Dawid Kopała w rzucie młotem (trener Tomasz Markowski) – 59.10.

Ewa OchockaEwa Ochockafot. Paweł Wiśniewski
Kacper OlszewskiKacper Olszewskifot. Paweł Wiśniewski
Dawid KopałaDawid Kopałafot. Paweł Wiśniewski

Historyczny start zawodników Bolesłavii oraz uzyskane w pierwszej lidze juniorów wyniki potwierdzają, że szkolenie w MKS Bolesłavia prowadzone jest na najwyższym, ogólnopolskim poziomie.