Zawodniczki Tukana z medalami mistrzostw Polski

angelika-haniszewska-malgorzata-szeliga
istotne.pl 0 bieg, pachnik, haniszewska, uks tukan, małgorzata szeliga

Za nami Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację na Dystansie Klasycznym, w Sztafetach Sprinterskich i w Biegu Nocnym. Zawody rozegrano w dniach 27-29 września w okolicach Pruchnika (województwo podkarpackie). W biegu nocnym, który zainaugurował mistrzostwa, najlepsza w kategorii młodzieżowców 20 okazała się reprezentantka UKS Tukan Iwiny Małgorzata Szeliga, dla której jest to trzeci złoty medal mistrzostw kraju w karierze. Wysokie siódme miejsce zajął Marcin Wieczorek (M16), a Angelika Haniszewska uplasowała się na 9 pozycji.

W sztafetach sprinterskich Angelika HaniszewskaMarcinem Wieczorkiem zajęli czwarte miejsce w kategorii elity, a duet Małgorzata SzeligaWojciech Pachnik był ósmy.

Natomiast w biegu na dystansie klasycznym – na bardzo trudnym terenie – Angelika Haniszewska wywalczyła brązowy krążek (to czwarty medal mistrzostw Polski na koncie tej zawodniczki), nieznacznie ustępując Mai Morawskiej z Gdyni i Angelice Maciejewskiej, aktualnej podwójnej mistrzyni Europy. Małgorzata Szeliga była piąta.

Trenerem UKS Tukan Iwiny jest Dariusz Pachnik. Redakcja Istotne.pl gratuluje naszym biegaczom i trzyma kciuki za kolejne starty.

(informacja: Dariusz Pachnik/ii)