Nacjonalistyczne plakaty pojawiły się w Bolesławcu

Nacjonalistyczne plakaty pojawiły się w Bolesławcu
fot. B.org Kolejne plakaty podsycają nienawiść Polaków i Niemców. Tym razem powodem są niemieckie roszczenia wysuwane wobec Polski.
istotne.pl plakat, nacjonalizm, młodzież wszechpolska, roszczenia

Młodzież Wszechpolska z terenu Dolnego Śląska powołała na ostatnim zebraniu wydział zajmujący się zwalczaniem "niemieckich roszczeń i rewizjonistycznych wybryków na Dolnym Śląsku".

Plakaty pojawiły się na słupach i tablicach ogłoszeniowych, w rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z ich treści dowiadujemy się, że Dolny Śląsk zawsze był i będzie polski, że odpowiedzialnymi za nienawiść i konflikty są wyłącznie neofaszyści i rewizjoniści niemieccy, oraz że organizacja Młodzieży Wszechpolskiej położy tym działaniom kres.

Nie tak dawno o Bolesławcu było głośno za sprawą innych plakatów. 21 lipca na słupach ogłoszeniowych i przystankach autobusowych pojawiły się plakaty w języku niemieckim dotyczące rzekomych mordów, których na Niemcach dopuszczali się po wojnie Polacy i Czesi. Po kilku dniach okazało się, że antypolskie plakaty rozwieszał radny miasta Görlitz Jurgen Hösl Daum, należący do nacjonalistycznej partii DSU.