Bardzo dobre występy biegaczy Tukana w Czechach i Polsce

angelika-haniszewska
istotne.pl 0 bieg, pachnik, haniszewska, uks tukan, małgorzata szeliga

Zawodnicy Tukana nie próżnowali w wakacje. Na początku lipca dwie nasze zawodniczki – Angelika HaniszewskaMałgorzata Szeliga – reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbyły się w Czechach. Angelika nie dość, że zakwalifikowała się do finału „A” w biegu średniodystansowym (pierwszych 60 zawodniczek z eliminacji, z około 170-osobowej stawki z 40 państw), to jeszcze wywalczyła wysokie 14 miejsce. Była to najwyższa pozycja zajęta przez polską zawodniczkę na tych mistrzostwach. Małgorzata również odniosła spory sukces, zajmując 7 miejsce wraz z koleżankami z kadry w biegu sztafetowym.

Siedmioro reprezentantów naszego klubu startowało w zawodach towarzyszących Jwoc Tour. Najlepiej zaprezentował się najmłodszy z nich – Stanisław Pachnik, który w kategorii H10, po sześciu etapach, przegrał rywalizację na finiszu z zawodnikiem z Pragi.

W sierpniu biegacze z Iwin wzięli udział w czeskich Advanta Cup i Magnus Orienteering Cup. Świetnie spisała się zwłaszcza Angelika, która wygrała obie imprezy w kategorii damskiej elity. Małgorzata była szósta w AC i czwarta w MOC. Stanisław na tej pierwszej imprezie ponownie uległ wspomnianemu prażaninowi, ale na drugiej nie miał już sobie równych. Marcin Wieczorek zajął drugą lokatę w Advancie, a w Magnusie był drugi (kategoria H16). Ogromny postęp zrobił 9-letni Eryk Pulda, który w MOC uplasował się tuż za podium.

W dniach 13-15 września odbyły się zaś Klubowe Mistrzostwa Polski (Wrocław i Lubiąż). Stanisław potwierdził swój prymat w Polsce na dystansie sprinterskim. Małgorzata zdobyła brązowy medal w kategorii K20. Natomiast w biegu średniodystansowym Stanisław wywalczył srebro, a Angelika brąz.

(informacja: Dariusz Pachnik/ii)