Lekkoatleci Bolesłavii z kwalifikacjami do mistrzostw Polski

monika-sandak
istotne.pl 0 zawody, lekkoatletyka, bolesłavia

Kolejny bardzo dobry występ lekkoatletów MKS Bolesłavia miał miejsce w województwie śląskim, na stadionie Klubu Budowlani Częstochowa. Przez dwa dni (w sobotę i niedzielę) juniorzy młodsi (16-17 lat) walczyli w zawodnikami z trzech województw o kwalifikacje do mistrzostw Polski.

Złote krążki zdobyło sześcioro bolesławieckich lekkoatletów. Troje z nich dwukrotnie stanęło na najwyższym stopniu podium:

• Ewa Ochocka – w biegu na 400 m ppł (61.44) oraz w biegu na 100 m ppł. Czas, w którym pokonała ten drugi dystans – 14.21, jest jej nowym rekordem życiowym oraz rekordem klubu
  • Kacper Olszewski wygrał konkurs rzutu dyskiem (48.04 m) i pchnięcia kulą (16.45 m)
  • Monika Sandak była niepokonana w rzucie dyskiem (34.17 m) i oszczepem (40.24 m).

Na najwyższym stopniu podium stanął także Dawid Kopała, pobijając w rzucie młotem nowy rekord życiowy (60.89 m). Co więcej, Dawid uplasował się na drugiej pozycji w rzucie oszczepem (51.41 m). Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajął jego klubowy kolega Michał Bis, który posłał oszczep na odległość 51.57 m.

Nie zawiódł także Paweł Jóźwiak, który wygrał konkurs skoku w dal z wynikiem 6.05 m i uplasował się na trzeciej pozycji w trójskoku – 12.52 m. Brązowy medal zdobył Wojciech Karaban w biegu na 2000 m z przeszkodami. Jego czas 6:27,45 to także nowa „życiówka” tego biegacza.

W gronie brązowych medalistów znalazła się również Karolina Mrozik, która wystartowała w konkursie rzutu młotem z wynikiem 42.80 m. Brązowe medale przywieźli z Częstochowy także chłopcy startujący w sztafecie 4x100 m (Robert Polański, Patryk Modras, Paweł Jóźwiak i Arwid Krzyżanowski).

Był to bardzo udany występ bolesławieckich sportowców. Oprócz medali cieszy także to, że większość zawodników poprawiła w Częstochowie swoje rekordy życiowe. Pewni startu w lipcowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w Łodzi, są: Ewa Ochocka, Kacper Olszewski, Monika Sandak, Dawid Kopała, Michał Bis i Grzegorz Oślak (chód 10 km). Z dużymi szansami na awans do ogólnopolskich zawodów (będzie o tym decydował ranking) są: Wojciech Karaban (2000 m z przeszkodami), Paweł Jóźwiak (trójskok), Karolina Mrozik (rzut młotem), Jakub Rajfur (w biegu na 110 metrów przez płotki) i Wojciech Kutryba (rzut młotem).

(informacja: Małgorzata Markowska/ii)