Trwa Bolesławieckie Święto Ceramiki

Trwa Bolesławieckie Święto Ceramiki
fot. B.org Wielu producentów ceramiki prezentuje się w Rynku. Program święta nie odbiega zbytnio od tego z lat ubiegłych.
istotne.pl święto ceramiki

Pierwszy dzień Bolesławieckiego Święta Ceramiki mamy już za sobą. Organizatorzy po raz kolejny posłużyli się sprawdzoną formą swojskiego festynu, lubianą przez bolesławian. Dużym zainteresowaniem cieszą się ustawione w Rynku stoiska z ceramiką, nie tylko tą pochodzącą z naszego miasta. Swoje wyroby prezentuje wielu wystawców i trzeba przyznać, że na brak różnorodności narzekać nie można. Oprócz ceramicznych naczyń użytkowych, wytwarzanych przez lokalne fabryki, możemy też spotkać naszyjniki i anioły.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Wielu sprzedawców, korzystając z doskonałej okazji do promocji, oferuje towary zupełnie niezwiązane z ceramiką – indyjskie kadzidła zapachowe, odpustowe zabawki, no i oczywiście słodycze.

Organizatorzy wyszli z założenia, że najbardziej lubiane jest to, co się dobrze zna. Program święta nie różni się od tego, co było w latach poprzednich, ale – sądząc po tym, ile osób pojawiło się wczoraj wokół Placu Piłsudskiego i Rynku – bolesławianom się podoba. Dlatego kolejny raz zorganizowano jarmark staroci, paradę ceramiczną i oczywiście koncerty gwiazd.