Karkonosze pokonały BKS 1:0

ksk-karkonosze-jelenia-gora
istotne.pl 0 karkonosze jelenia góra, bks bolesławiec

Porażką bolesławian 0:1 (0:0) zakończył się mecz ostatniej kolejki z Karkonoszami Jelenia Góra. Jedyny gol padł w 71 minucie spotkania. Sędzia dopatrzył się faulu Bartłomieja Błońskiego na zawodniku gości. Decyzja sędziego spotkała się z ostrymi protestami zawodników BKS. Ich zdaniem obrońca BKS nie przekroczył przepisów w czasie swojej interwencji. Jednak arbiter pozostał niewzruszony na protesty. Do piłki podszedł Marcin Pacan i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce BKS.

Wynik spotkania już się nie zmienił. Zwycięstwo Karkonoszy nad BKS zapewniło zespołowi z Jeleniej Góry awans do III ligi. Co do BKS to w dalszym ciągu nie jest wiadomo czy zespół utrzyma się w IV lidze. Wszystko zależy od tego ile zespołów (z naszego regionu) spadnie z wyższych lig oraz od tego czy Ślęza Wrocław awansuje do II ligi.

BKS: Kowalski – M. Błoński (75' Janicki), B. Błoński (83' Wakulski), Ganczarek, Dzięgleski (60' Majka), Żmudziński, Wojciechowski, Bryjak (77' Ziółkowski), Kraśnicki, Ohagwu, Bochnia.

(informacja: MZ, foto: MZ/KG)