Wojciech Karaban mistrzem województwa w biegu na 3000 m

Bieżnia
istotne.pl 0 edukacja, bieg, karaban, tomasz markowski

Za nami Mistrzostwa Dolnego Śląska w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Przewodniczącej Szkolnego Związku Sportowego „Dolny Śląsk”. W zawodach wzięła udział reprezentacja Gimnazjum Samorządowego nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir w Bolesławcu. W biegu na 3000 metrów pierwsze miejsce i tytuł mistrza województwa wywalczył Wojciech Karaban.

Drużynowo chłopcy z „dwójki” (w składzie: Wojciech Karaban, Tobiasz Burzyński, Mateusz Tofil, Sebastian Michaljev, Joel Kusiciel, Kacper Popławski, Piotr Gadziński, Damian Gradzik, Mateusz Kwieciński, Henryk Wiktorowski, Dominik Stec i Paweł Gadziński) zajęli czwarte miejsce. Opiekunem teamu jest Tomasz Markowski.

Dziewczęta z GS nr 2 (Sylwia Zembrzuska, Paulina Rychert, Karolina Mielnik, Barbara Busłowicz, Eryka Baran, Wiktoria Miżdal, Natalia Rydzak, Klaudia Helbik, Karolina Kalita, Maria Górska, Oliwia Żabińska, Karolina Wolak, Laura Śledzińska, Aleksandra Zawada i Ewelina Dubiel) zajęły szóstą lokatę. Opiekunką ekipy jest Karolina Smutek.

(informacja: TM/ii)