Katolicki zespół odnosi sukcesy

Katolicki zespół odnosi sukcesy
fot. B.org Zespół "On tak chciał" istnieje od 2001 roku. Od tamtej pory udało mu się nagrać płytę, zdobyć kilka nagród i – co najważniejsze – sympatię publiczności.
istotne.pl on tak chciał, sistars, muzyk

"On tak chciał" rozpoczął działalność na początku 2001 roku. Inicjatorem i opiekunem był ksiądz Jacek Saładucha, któremu zależało na stworzeniu grupy mogącej wystąpić na Przeglądzie Piosenki Religijnej w Polkowicach. Tam zespół wykonał piosenki do tekstów Norwida i księdza Buryły, zdobył wyróżnienie i... zawiesił działalność.

Z wizytą w Rzymie

Grupa reaktywowała się w 2002 roku. Wtedy zespół wystąpił na koncercie podczas Dni Kultury Chrześcijańskiej. Przełomowym momentem było nagranie płyty "Otwórzcie drzwi Chrystusowi", którą w listopadzie 2003 roku wręczono papieżowi jako dar od społeczności Bolesławca. Najważniejszym utworem z płyty był "Ciepły oddech Boga", dedykowany Janowi Pawłowi II z okazji 25 rocznicy jego pontyfikatu.

Sukcesy indywidualne

Sporym osiągnięciem może pochwalić się wokalistka zespołu, Agnieszka Musiał. Spośród wielu kandydatów właśnie ona została wybrana przez grupę Sistars i mogła zaśpiewać z nią na koncercie w warszawskim klubie Skarpa. "To było niesamowite przeżycie" – mówi Agnieszka. "Ludzie tworzący Sistars to wspaniali muzycy i naprawdę wiele można się od nich nauczyć. Mam nadzieję, że dziewczyny mnie zapamiętały".

Plany na przyszłość

Zespół planuje wydanie kolejnej płyty. "Na pewno będzie ona bardziej dojrzała od poprzedniej. Nie będą to już tylko utwory akustyczne" – zdradza Agnieszka.