Cztery miesiące z BiegamBoLubię

Cztery miesiące z BiegamBoLubię
fot. Dariusz Łomański Frekwencja pokazała, że jest duże zapotrzebowanie na taką formę aktywności fizycznej w naszym mieście.
istotne.pl akcja, biegambolubię

W tym tygodniu mijają cztery miesiące od pierwszych zajęć BiegamBoLubię w Bolesławcu. Frekwencja pokazała, że było duże zapotrzebowanie na taką formę aktywności fizycznej w naszym mieście. Zajęcia adresowane były i są przede wszystkim do tych, którzy chcą mile spędzić czas w ruchu na świeżym powietrzu.

– Nie nastawiamy się na biegaczy trenujących „zawodowo”, lecz na tych, którzy chcą się poruszać i rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Taka formuła zajęć okazała się trafna. Ukierunkowujemy się przede wszystkim na ćwiczenia ogólnorozwojowe, takie, które pomogą podnieść sprawność fizyczną na wyższy poziom. Samego biegania jest ok. 20% w czasie zajęć. Przyszła do nas część bolesławian, która przez wiele lat nie ćwiczyła i bardzo sobie chwali te treningi – mówi trener Bartosz Gruman.

Na zajęcia przychodzą całe rodziny, a zdarzają się też dziadkowie z wnuczkami. Trenerzy dla każdego – w zależności od wieku i poziomu sprawności fizycznej – przygotowują odpowiednie zestawy ćwiczeń. Tym, którzy chcą przygotować się do określonego biegu, też służą swoją pomocą – nawet w ułożeniu planu treningowego.

– W treningach uczestniczy kolega, który chce się przygotować do maratonu i my mu w tym pomagamy. Dostaje plan treningowy w zależności od czasu, jakim dysponuje, oraz od poziomu aktualnego wytrenowania – mówią organizatorzy akcji.

– Przez 4 miesiące uczestnicy naszych zajęć zaprzyjaźnili się ze sobą i spotykamy się grupą z rodzinami także poza stadionem. Nie zdradzę chyba tajemnicy, jeśli powiem, że dwoje naszych uczestników dzięki BiegamBoLubię poznało się i tworzy parę – opowiada trener Dariusz Łomański. – Musimy się też pochwalić, że w ostatnią niedzielę dzięki uprzejmości i zaangażowaniu naszych zawodników i ich najbliższych (Iwony, Piotrka, Leszka oraz Bartka) mieliśmy okazję spróbować wspinaczki na skałkach w Żerkowicach. Było to niesamowite przeżycie. Po wspinaczce był czas na grilla i ognisko.

W sobotę część ekipy BiegamBoLubię bierze udział w górskim II Półmaratonie Wielka Pętla Izerska w Szklarskiej Porębie. – Dwa tygodnie temu braliśmy udział w treningu do pętli. Spędziliśmy miło weekend. Część z nas biegła, inni kibicowali, jadąc na rowerach – dodają trenerzy.

Organizatorzy BiegamBoLubię zapraszają wszystkich młodszych i starszych w każdy czwartek o godzinie 17:00 oraz w każdą sobotę o godzinie 9:30.

(informacja: Dariusz Łomański/ii)