Ogromny sukces pływaczek Oxpressu

plywaczka
istotne.pl 0 pływanie, oxpress

W odbywających się w dniach 4-6 lipca w Dębicy Mistrzostwach Polski 14-latków doskonale spisała się Izabela Tkaczyk. Podopieczna trenera Krzysztofa Wróbla w każdym starcie eliminacyjnym biła rekordy życiowe i pewnie awansowała do finału A na dystansie 100 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym.

Na tym pierwszym dystansie po zaciętej walce nasza zawodniczka wywalczyła piątą lokatę (1.11.54 min) i do brązowego medalu zabrakło jej tylko 0.04 s. Niewiele do pełni szczęścia brakowało również na dystansie 200 m stylem zmiennym. Tutaj do medalu zabrakło zaledwie 0.10 s (2.28.87 min). Iza wygrała też finały B na 50 m stylem dowolnym (28.26 s) oraz 200 m stylem dowolnym (2.15.06 min). Nasza pływaczka zajęła również piątą lokatę w finale B na 50 m stylem dowolnym.

– Jestem szczęśliwa, ale mam pewien niedosyt. Naprawdę dwa medale były w moim zasięgu. W tym roku się nie udało, ale powalczę za rok. Praca, jaką wykonujemy na treningach, przynosi efekty i jeżeli tylko zdrowie pozwoli, to będzie dobrze. Dziękuję mojemu trenerowi Krzyśkowi Wróblowi oraz trenerowi Wiktorowi Łodydze. Dziękuję przede wszystkim moim rodzicom, którzy mnie wspierają z całych sił. Chcę podziękować mojemu klubowi UKS Oxpress za to, że umożliwia mi osiąganie coraz lepszych wyników – powiedziała szczęśliwa Iza.

W mistrzostwach startowała również borykająca się w tym roku z dolegliwościami Agata Knapik. Pływaczka Oxpressu również poprawiła wiele rekordów życiowych i w finale B na dystansie 100 m stylem motylkowym zajęła siódme miejsce (1.11.64 min), a na 400 m stylem zmiennym zajęła 12 lokatę (5.35.90).

(informacja: Dariusz Łomański)