Mammobus w powiecie!

Mammobus w powiecie!
fot. Lux Med Diagnostyka Zbadałaś się już? Zachęć przyjaciółkę! Mammobus będzie w sierpniu w Osiecznicy i Nowogrodźcu.
istotne.pl kobieta, mammografia, zdrowie

Połowa kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorką profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś – przyjdźcie na badanie razem!

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która, umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w propagowanie wspomnianego Programu w swoim najbliższym otoczeniu!

Brak opisuBrak opisufot. Lux Med Diagnostyka
Brak opisuBrak opisufot. Lux Med Diagnostyka

Mammografię można będzie wykonać w mammbusach, które odwiedzą:

  • Osiecznicę – 11 sierpnia na parkingu przy Urzędzie Gminy, ul. Lubańska 43
  • Nowogrodziec – 12 sierpnia na parkingu przy Urzędzie Miasta, ul. Rynek 1.

Nie dostała Pani imiennego zaproszenia na badanie? Nie szkodzi, jeśli jest Pani w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945-1964) i w ciągu dwóch lat nie miała Pani wykonywanej mammografii, przysługuje Pani bezpłatne badanie.

Aby nie musiały Panie czekać w kolejce przy mammobusie, Lux Med Diagnostyka rekomenduje wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 586 662 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl.

(informacja: Lux Med Diagnostyka)