Przegrana BKS z Kowarami w pucharze

Logo BKS Bobrzanie Bolesławiec
istotne.pl 0 puchar, olimpia kowary, bks bolesławiec

W sobotę (6 kwietnia) w Legnicy seniorzy BKS Bobrzanie rozegrali mecz III rundy Okręgowego Pucharu Polski. Przeciwnikiem drużyny z Bolesławca była Olimpia Kowary. Spotkanie zakończyło się porażką naszej drużyny 2:4 (1:3). W 4 minucie meczu był już remis 1:1. Najpierw Maciej Udod z Olimpii wykorzystał rzut karny, po zagraniu ręką Jacka Bochni, a chwilę później wyrównał Damian Kamuda. W 14 minucie było 2:1 dla Kowar. Bramkę zdobył ponownie Udod. Gol padł po błędzie Józka Pietrzaka, który poślizgnął się i nie opanował piłki. Trzeciego gola bolesławianie stracili w 43 minucie i ponownie po rzucie karnym w wykonaniu Macieja Udoda.

Po zmianie stron padły jeszcze dwie bramki. W 68 minucie drugiego gola dla BKS zdobył strzałem w okienko Paweł Żmudziński. Ostatnią bramkę meczu Olimpia zdobyła w 71 minucie. Na listę strzelców wpisał się Sebastian Szujewski. BKS Bobrzanie – Olimpia Kowary 2:4 (1:3).

Mecz był zacięty do samego końca. BKS piłkarsko nie ustępował rywalowi z IV ligi i nie oddał spotkania bez walki. Jednak nieobecność podstawowych zawodników w składzie BKS i nieco pechowe rzuty karne przesądziły o wyniku spotkania. Z powodu tragedii rodzinnej w meczu nie mogli zagrać Wojtek Glanc i Paweł Glanc. Kontuzje wyeliminowały z gry Emmanuela Ohagwu i Radosława Powroźnika. Zabrakło też Michała Błońskiego, który jest na wojskowym szkoleniu w Zegrzu. Nieobecny był także Marcin Jankowski. W meczu pucharowym zadebiutowało dwóch juniorów BKS – Mariusz Wakulski i Daniel Ziółkowski. W najbliższy weekend BKS zmierzy się u siebie z Jawą Otok. W poprzedniej rundzie Jawa wygrała u siebie 3:1. Bolesławianie będą się chcieli zrewanżować.

BKS: Kowalski – Pietrzak, Bryłkowski, Mastalerz, Bochnia, Mielnik (46' Paluchowicz), Żmudziński (82' Wakulski), Janicki, Kliwak, Kraśnicki, Kamuda (85' Ziółkowski).

(informacja: PB/ii)