Romeo i Julia w Forum

Romeo i Julia w Forum
fot. BOK-MCC Po raz pierwszy w Polsce Royal Russian Ballet w najpiękniejszej historii o potędze prawdziwej miłości. Wyjątkowy spektakl w Forum 2 października 2014 roku.
istotne.pl forum, bok mcc, royal russian ballet

Na deskach Forum (BOK-MCC) historia Romeo i Julii, która od setek lat stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla największych artystów: malarzy, poetów, pisarzy i kompozytorów. Spektakl o 19:00 w czwartek (2 października), rezerwacja biletów na stronie kina Forum.

Balet „Romeo i Julia” Siergieja Prokofiewa, który miał premierę w 1936 roku, uchodzi za jedno z arcydzieł gatunku i traktowany jest na równi z najsłynniejszymi baletami klasycznymi XIX wieku. Muzykę do swojego dzieła Prokofiew ukończył w ciągu jednego lata. Tchnął nowe życie w doskonale znaną wszystkim opowieść o zwaśnionych rodach i miłości prowadzącej zakochanych nad grób. I choć sam autor muzyki Sergiusz Prokofiew wątpił w jej wyjątkowe wartości artystyczne, a jego dzieło zostało skwitowane przez Stalina hasłem: „Chaos zamiast muzyki”, to balet Romeo i Julia szybko podbił serca publiczności, wchodząc na stałe do historii i na afisze wszystkich znaczących scen świata.

Spektakl Romeo i JuliaSpektakl Romeo i Juliafot. Bok-Mcc
Spektakl Romeo i JuliaSpektakl Romeo i Juliafot. Bok-Mcc