19-latek z Nowogrodźca wjechał w drzewo, 4 osoby ranne

19-latek z Nowogrodźca wjechał w drzewo, 4 osoby ranne
fot. KPP Lwówek Śląski W ciągu ostatnich kilku dni na drogach powiatu lwóweckiego doszło do trzech zdarzeń drogowych z udziałem mieszkańców naszego powiatu.
istotne.pl policja, wypadek, lwówek śląski

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 31 sierpnia na drodze między Lwówkiem Śląskim a Włodzicami. Kierowca Renault Clio (20-letni mieszkaniec Krzyżowej) na zakręcie drogi wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym Volkswagenem Golfem. Pasażerka Golfa trafiła do szpitala, ma złamaną rękę.

Do drugiego incydentu doszło 1 września na drodze między Lwówkiem a Niwnicami. Policjanci zatrzymali kierowcę Golfa – 50-letniego mieszkańca Gościszowa (gmina Nowogrodziec). Mężczyzna był pijany, miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia na drodze na Radłówkę 19-letni mieszkaniec Nowogrodźca, jadący Golfem, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na zakręcie wpadł w poślizg, po czym wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Kierowcę i troje 18-letnich pasażerów Volkswagena przewieziono do szpitala. Jak udało nam się ustalić, najcięższych obrażeń doznał kierujący. Ma uraz głowy i nosa. Co więcej, zatrzymano mu prawo jazdy.

WypadekWypadekfot. KPP Lwówek Śląski
WypadekWypadekfot. KPP Lwówek Śląski
WypadekWypadekfot. KPP Lwówek Śląski

Policja apeluje o ostrożność.

KPP Lwówek Śląski/ii