15 medali Bolesłavii na Mistrzostwach Dolnego Śląska

dominik-stec
istotne.pl 0 lekkoatletyka, bolesłavia

Doskonale zaprezentowali się podopieczni trenera Bartosza Grumana. Dominika Kwaszcz zdecydowanie zwyciężyła w biegu na 100 m (12.52 s) oraz zajęła drugie miejsce w biegu na 300 m (43.48 s). W chodzie sportowym na 3000 m Mateusz Kwieciński zdobył złoty medal. Prowadzący od startu do mety Tobiasz Burzyński zdobył złoty medal na 2000 m (6.13.02 min), a jego kolega Kacper Popławski nie dał szans przeciwnikom w biegu na 300 ppł (42.01 s).

Dominik StecDominik Stecfot. Paweł Wiśniewski
Joel KusicielJoel Kusicielfot. Paweł Wiśniewski
Kacper PopławskiKacper Popławskifot. Paweł Wiśniewski
Przemysław MienculewiczPrzemysław Mienculewiczfot. Paweł Wiśniewski
Tobiasz BurzyńskiTobiasz Burzyńskifot. Paweł Wiśniewski

Na tym samym dystansie brąz wywalczył zawodnik Małgorzaty Markowskiej Joel Kusiciel (43.38). Z innych podopiecznych trenerki Martyna Pachulska zdobyła srebrny medal w biegu na 100 m ppł (17.03 s) oraz brązowy na 300 m ppł (50.97 s). W biegu na 1000 m Kacper Kanikowski był siódmy (3.07.01 min), a Krzysztof Kamiński jedenasty (3.31.02 min). Rozpoczynający dopiero swoją przygodę z lekkoatletyką Michał Sobkowicz zajął siódmą lokatę w skoku w dal (5.45 m).

Ogromną niespodziankę sprawił podopieczny Pawła Wiśniewskiego Przemysław Mienculewicz, który poprawiając o pięć centymetrów rekord życiowy, zdobył brązowy medal w skoku wzwyż (1.60 m). Przemek był też piąty w biegu na 300 m (42.75 s).

Do zwycięstw w rzucie oszczepem przyzwyczaił nas Dominik Stec, który zdecydowanie wygrał (50.30 m). Dominik „dorzucił” jeszcze złoty medal w rzucie młotem ( 38.96 m). W oszczepie Damian Biernacki był szósty (42.13 m), a Maciej Wilk ósmy (34.65 m). Ten ostatni zawodnik wywalczył brąz w pchnięciu kulą (10.80m). Damian Biernacki zajął też piątą lokatę w rzucie dyskiem (30.75 m). Laura Śledzińska zajęła drugie miejsce w rzucie młotem (38.65 m) oraz czwarte w rzucie dyskiem (32.08 m). Jej koleżanka Julia Kawałko zajęła w tych konkurencjach odpowiednio dziewiąte (25.90 m) oraz jedenaste miejsce (18.38 m).Trenerem tych zawodników jest Tomasz Markowski.

Z podopiecznych Ryszarda Posackiego Paulina Dobiech wywalczyła piątą lokatę w skoku wzwyż (1.20 m), Kamil Kawka był szósty w biegu na 600 m (1.35.32 min), Natalia Regińska dziewiąta na 300 m (46.53 s), a Marcelina Drozdek szesnasta (48.89 s) na tym samym dystansie.

Dwa medale wywalczyły sztafety MKS Bolesłavia. Sztafeta 4x100 dziewcząt – srebrny (53.37 s) a 4 x 100 chłopców – brązowy (49.30 s). Dziewczęta biegały w składzie: Natalia Regińska, Dominika Kwaszcz, Martyna Pachulska, Paulina Dobiech, natomiast w skład sztafety chłopców weszli: Joel Kusiciel, Kacper Popławski, Kamil Kawka, Dominik Stec.

(informacja: D. Łomański/ii)