BKS zdemolował Pogoń Świerzawę 12:1

fot. Marcin Zabawa Gole dla BKS: Marcin Kraśnicki (2), Paweł Żmudziński (2), Wojciech Glanc (2), Damian Kamuda (2), Zbigniew Mastalerz, Filip Paluchowicz, Emmanuel Ohagwu, Wojciech Chlebosz (samobójcza).
istotne.pl bks bobrzanie, mecz, pogoń, świerzawa

Seniorzy BKS są coraz bliżej awansu do IV ligi. W zaległym spotkaniu 18 kolejki jeleniogórskiej okręgówki (rozegranym 29 maja) BKS Bobrzanie rozgromił Pogoń Świerzawę 12:1 (7:0). Bramki w środowym spotkaniu zdobyli: 8 minuta Wojciech Chlebosz (samobójcza pod pressingiem Marcina Kraśnickiego), 9 minuta Wojciech Glanc, 10 minuta Marcin Kraśnicki, 14 minuta Filip Paluchowicz, 16 minuta ponownie Wojciech Glanc, 32 minuta ponownie Marcin Kraśnicki, 45 minuta Paweł Żmudziński.

Piłkarze BKS przed meczem z Pogonią ŚwierzawaPiłkarze BKS przed meczem z Pogonią Świerzawafot. MZ
Młodzi piłkarze klubu BKS dopingowali swoich starszych kolegówMłodzi piłkarze klubu BKS dopingowali swoich starszych kolegówfot. MZ

W drugiej połowie: 51 minuta Zbigniew Mastalerz, 54 minuta Damian Kamuda, 55 minuta ponownie Damian Kamuda, 75 minuta, dla Pogoni, Radosław Kurek (z rzutu wolnego), w 87 minucie dla BKS ponownie Paweł Żmudziński. Wynik spotkania na 12:1 ustalił, w 88 minucie, Emmanuel Ohagwu.

Mecz był jednostronnym widowiskiem. BKS przeważał w każdym elemencie gry. W pierwszej połowie zawodnicy ze Świerzawy oddali jeden, niecelny strzał na bramkę gospodarzy. Manuela Kowalskiego próbował zaskoczyć Tomasz Wolny. W drugiej połowie trener Paweł Żmudziński przeprowadził zmiany i wprowadził na boisko juniorów. Wówczas "oddech złapali" goście i udokumentowali to honorowym trafieniem Radosława Kurka oraz groźnym uderzeniem Marcina Hyndle, które z najwyższym trudem na rzut rożny sparował Manuel Kowalski. BKS Bobrzanie – Pogoń Świerzawa 12:1 (7:0). Już w najbliższą sobotę BKS podejmie u siebie Leśnika Osiecznicę. Początek meczu – godzina 17:00.

BKS: Kowalski – Pietrzak, Żmudziński, Janicki, Glanc P., Paluchowicz (46' Ziółkowski), Glanc W. (63' Emmanuel Ohagwu), Bochnia (63' Błoński), Mielnik (46' Kamuda), Powroźnik (71' Dobrowolski), Kraśnicki (46' Mastalerz).