Nasi taekwondocy z dwoma medalami mistrzostw Polski

taekwondoka
istotne.pl 0 taekwondo, gladius

Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim miały miejsce w sobotę, 10 maja, w łódzkiej hali AZS. W zawodach uczestniczyła czwórka taekwondoków LMKS Gladius Bolesławiec. Bolesławianie wywalczyli dwa brązowe medale w swoich kategoriach wagowych. Na najniższym stopniu podium stanęli: Kinga Rusinek (w kat. kobiet +68 kg), dla której był to drugi start w imprezie o randze mistrzowskiej (po zeszłorocznym Polish Open), oraz Dawid Poznański (-45 kg), który debiutował w kategorii wiekowej juniora.

Kinga Rusinek, trener Mariusz Sulma i Dawid PoznańskiKinga Rusinek, trener Mariusz Sulma i Dawid Poznańskifot. LMKS Gladius Bolesławiec

Poza medalistami wystartowali także Matusz Boczarski (-59 kg) oraz Marcin Skiba (-73 kg), którzy w klasyfikacji końcowej uplasowali się w pierwszej dziesiątce swoich kategorii wagowych.

Dla LMKS Gladius był to udany medalowy powrót w tej kategorii wiekowej, w ubiegłym roku bolesławianom nie udało się wywalczyć medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów.

Przed klubem w najbliższym czasie jeszcze dwa starty w imprezach o randze mistrzostw Polski, pierwszy w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu – Juniorzy Młodsi (poprzedzony eliminacjami strefowymi), a drugi – na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski 18-21 lat. Oba wydarzenia w czerwcu.

(informacja: LMKS Gladius Bolesławiec/ii)