Ciepłownia ma nowy komin

Ciepłownia ma nowy komin
fot. B.org 10 września dokonano odbioru technicznego nowoczesnego komina. Stary został wyburzony ze względów bezpieczeństwa – miał przeszło 30 lat i był już mocno zużyty.
istotne.pl zec, kaloryfer, energia

"W ciągu 24 godzin jesteśmy w stanie dostarczyć ciepło naszym odbiorcom" – mówi Zbigniew Tarczyński, dyrektor techniczny z Zakładu Energetyki Cieplnej (ZEC) w Bolesławcu. Ciepło będzie dostarczane do domów od momentu zgłoszenia takiego zapotrzebowania przez odbiorców. "Wystarczy, że zgłosi się jeden z większych odbiorców o zapotrzebowaniu rzędu 50% mocy naszej ciepłowni, i wówczas, zgodnie z umową, musimy dostarczyć energię" – tłumaczy dyrektor. Największymi odbiorcami ciepła są Spółdzielnia Mieszkaniowa Bolesławianka i Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Nowy komin to konstrukcja stalowa, ocieplona, o wysokości 45 metrów i średnicy 1,80 metra. Koszt inwestycji wyniósł 260 tys. zł i został w całości sfinansowany z środków wygospodarowanych przez ZEC. Oznacza to, że ta inwestycja nie pociągnie za sobą konieczności podwyższania cen za dostarczanie ciepła.

Ceny energii cieplnej zależą głownie od cen opału i energii elektrycznej. Poza tym ciepłownię obowiązują taryfy, które ustala Urząd Regulacji Energetyki.

Zobacz także

Zakład Energetyki Cieplnej w Bolesławcu

Taryfy Przedsiębiorstw Ciepłowniczych