Gimnazjum nr 2 Mistrzem Powiatu w lekkiej atletyce

dziewczyna-oszczep-lekka-atletyka
istotne.pl 0 zawody, lekkoatletyka, powiat, edukacja, mistrz

W czwartek, 9 maja, na Stadionie Miejskim w Bolesławcu, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalny w Lekkiej Atletyce 2012/2013. W mistrzostwach wzięło udział 256 zawodników (120 dziewcząt i 136 chłopców). Zawody zorganizowały MOS i MOSiR.

Biegi

W biegu na 100 metrów zwyciężyła: Paulina Lichwierowicz, z Gimnazjum nr 2 (0:13,50). Wśród chłopców najwyższe miejsce zajął: Maciej Buciak, z II Prywatnego Gimnazjum ( 0:11,80). W biegu na 300 metrów najszybsza była: Aneta Klementowska, z Gimnazjum nr 1 (0:45,40). Na tym samym dystansie, wśród chłopców, zwyciężył: Kacper Popławski, z Gimnazjum nr 2 (0:40,70).

W biegu na 100 metrów przez płotki zwyciężyła: Klaudia Grabarz , z Gimnazjum nr 1 (0:16,20). Wśród chłopców na 110 metrów przez płotki najlepszy był: Jakub Rajfur, z Gimnazjum nr 1 (0:16,20). W biegu na 300 metrów przez płotki najszybsza była: Martyna Orłowska, z Gimnazjum nr 1 (0:54,30). W kategorii chłopców najszybciej dystans ten pokonał: Piotr Gadziński, z Gimnazjum nr 2 (0:46,10).

W biegu na 600 metrów zwyciężyła: Karolina Wolska, z Gimnazjum nr 2 (1:51,80). Na dystansie 1000 metrów tryumfowała: Sylwia Zembrzuska, z Gimnazjum nr 2 (3:30,70). Wśród chłopców zwyciężył: Mateusz Fila, z Gimnazjum w Gromadce (2:58,40). Na dystansie 2000 metrów najlepszy okazał się: Wojciech Karaban, z Gimnazjum nr 2 (6:21,00).

Skoki

W skoku w dal zwyciężyła: Dominika Kwaszcz, z Gimnazjum w Osiecznicy (5,50). Wśród chłopców najdalej skoczył: Paweł Jóźwiak, z Gimnazjum nr 1 (6,02). W skoku wzwyż najlepsza była: Amelia Kołodziej, z Gimnazjum w Osiecznicy (150). W kategorii chłopców zwyciężył: Damian Gradzik, z Gimnazjum nr 2 (170).

Rzuty

W rzucie oszczepem najlepsza była: Eryka Baran, z Gimnazjum nr 2 (32,20). W kategorii chłopców najdalej rzucił: Dominik Stec, z Gimnazjum nr 2 (46,00). W rzucie dyskiem zwyciężyła: Laura Śledzińska, z Gimnazjum nr 2 (22,56). Wśród chłopców zwyciężył: Krystian Karaban, z Gimnazjum nr 2 (33,34). W pchnięciu kulą zwyciężyła: Emilia Biegacz, z Gimnazjum nr 2 (10,50). W kategorii chłopców zwyciężył: Kacper Olszewski, z Gimnazjum nr 2 (17,74).

Sztafeta

W sztafecie 4x100 m, wśród dziewcząt, zwyciężyła ekipa Gimnazjum nr 2 (0:56,5). W kategorii chłopców wygrało Gimnazjum nr 1 (0:49,7). W sztafecie szwedzkiej, w kategorii dziewcząt, zwyciężyło Gimnazjum nr 1 (2:42,6), a wśród chłopców najlepsza była ekipa Gimnazjum nr 2 (2:25,0).