Gimnazjum nr 2 Mistrzem Powiatu w lekkiej atletyce

Gimnazjum nr 2 Mistrzem Powiatu w lekkiej atletyce
fot. MOS Dwójka zwyciężyła w klasyfikacji generalnej w kategorii dziewcząt i chłopców. W rywalizacji wzięło udział 256 zawodników.
istotne.pl zawody, lekkoatletyka, powiat, gimnazjum, mistrz

W czwartek, 9 maja, na Stadionie Miejskim w Bolesławcu, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalny w Lekkiej Atletyce 2012/2013. W mistrzostwach wzięło udział 256 zawodników (120 dziewcząt i 136 chłopców). Zawody zorganizowały MOS i MOSiR.

Biegi

W biegu na 100 metrów zwyciężyła: Paulina Lichwierowicz, z Gimnazjum nr 2 (0:13,50). Wśród chłopców najwyższe miejsce zajął: Maciej Buciak, z II Prywatnego Gimnazjum ( 0:11,80). W biegu na 300 metrów najszybsza była: Aneta Klementowska, z Gimnazjum nr 1 (0:45,40). Na tym samym dystansie, wśród chłopców, zwyciężył: Kacper Popławski, z Gimnazjum nr 2 (0:40,70).

W biegu na 100 metrów przez płotki zwyciężyła: Klaudia Grabarz , z Gimnazjum nr 1 (0:16,20). Wśród chłopców na 110 metrów przez płotki najlepszy był: Jakub Rajfur, z Gimnazjum nr 1 (0:16,20). W biegu na 300 metrów przez płotki najszybsza była: Martyna Orłowska, z Gimnazjum nr 1 (0:54,30). W kategorii chłopców najszybciej dystans ten pokonał: Piotr Gadziński, z Gimnazjum nr 2 (0:46,10).

W biegu na 600 metrów zwyciężyła: Karolina Wolska, z Gimnazjum nr 2 (1:51,80). Na dystansie 1000 metrów tryumfowała: Sylwia Zembrzuska, z Gimnazjum nr 2 (3:30,70). Wśród chłopców zwyciężył: Mateusz Fila, z Gimnazjum w Gromadce (2:58,40). Na dystansie 2000 metrów najlepszy okazał się: Wojciech Karaban, z Gimnazjum nr 2 (6:21,00).

fot. MOS

Skoki

W skoku w dal zwyciężyła: Dominika Kwaszcz, z Gimnazjum w Osiecznicy (5,50). Wśród chłopców najdalej skoczył: Paweł Jóźwiak, z Gimnazjum nr 1 (6,02). W skoku wzwyż najlepsza była: Amelia Kołodziej, z Gimnazjum w Osiecznicy (150). W kategorii chłopców zwyciężył: Damian Gradzik, z Gimnazjum nr 2 (170).

Rzuty

W rzucie oszczepem najlepsza była: Eryka Baran, z Gimnazjum nr 2 (32,20). W kategorii chłopców najdalej rzucił: Dominik Stec, z Gimnazjum nr 2 (46,00). W rzucie dyskiem zwyciężyła: Laura Śledzińska, z Gimnazjum nr 2 (22,56). Wśród chłopców zwyciężył: Krystian Karaban, z Gimnazjum nr 2 (33,34). W pchnięciu kulą zwyciężyła: Emilia Biegacz, z Gimnazjum nr 2 (10,50). W kategorii chłopców zwyciężył: Kacper Olszewski, z Gimnazjum nr 2 (17,74).

Sztafeta

W sztafecie 4x100 m, wśród dziewcząt, zwyciężyła ekipa Gimnazjum nr 2 (0:56,5). W kategorii chłopców wygrało Gimnazjum nr 1 (0:49,7). W sztafecie szwedzkiej, w kategorii dziewcząt, zwyciężyło Gimnazjum nr 1 (2:42,6), a wśród chłopców najlepsza była ekipa Gimnazjum nr 2 (2:25,0).

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:

  1. Gimnazjum nr 2, 254 pkt.
  2. Gimnazjum nr 1, 233 pkt.
  3. Gimnazjum Nowogrodziec, 124 pkt.
  4. Gimnazjum nr 3, 92 pkt.
  5. Gimnazjum Osiecznica, 91 pkt.
  6. Gimnazjum Gromadka, 37 pkt.
  7. Gimnazjum Nowa Wieś, 18 pkt.
  8. Gimnazjum Wykroty i II Prywatne Gimnazjum, po 3 pkt.

Klasyfikacja drużynowa chłopców:

  1. Gimnazjum nr 2, 270 pkt.
  2. Gimnazjum nr 1, 197 pkt.
  3. Gimnazjum Nowogrodziec, 119 pkt.
  4. Gimnazjum Osiecznica, 96 pkt.
  5. Gimnazjum nr 3, 74 pkt.
  6. Gimnazjum Gromadka, 67 pkt.
  7. Gimnazjum Nowa Wieś, 45 pkt.
  8. Gimnazjum Wykroty, 33 pkt.
  9. II Prywatne Gimnazjum, 32 pkt.

(informacja: MOS/ii)