Woda w Bolesławcu nie jest droga

Woda w Bolesławcu nie jest droga
fot. B.org Na temat wody w Bolesławcu ostatnio mówiło się bardzo dużo, głównie w związku z planowaną komunalizacją Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.
istotne.pl pwik, kanalizacja, ścieki, wodociąg

Na temat wody w Bolesławcu ostatnio mówiło się bardzo dużo, głównie w związku z planowaną komunalizacją Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Spekulowano, jakie ceny osiągnie woda, jeśli do komunalizacji nie dojdzie, podkreślając, że woda w Bolesławcu i tak już jest jedną z najdroższych. Jak jest naprawdę, łatwo stwierdzić, porównując poniższe dane.

W miastach, w których przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji są komunalne, ceny wody są wyższe od bolesławieckich. Trudno jednak powiedzieć, czy jest to efekt tego, że właścicielem jest samorząd.

W Bolesławcu za metr sześcienny wody płacimy 1,93 zł. Niewiele więcej w Złotoryi (1,94 zł), jednak porównanie z Krakowem (2,47 zł), Zgorzelcem (2,59 zł) i przede wszystkim z Legnicą (2,78 zł), zdecydowanie wypada na korzyść Bolesławca.

Podobnie jest z kosztami odprowadzania ścieków. Bolesławianie płacą 2,30 zł za metr sześcienny. Drożej jest w Zgorzelcu (2,73 zł), Złotoryi (2,81 zł) i Krakowie (2,38 zł), jednak w najwięcej – bo aż 2,88 zł – płacą legniczanie.