Ruszył futsal

Piłka do halówki
istotne.pl 0 zawody, piłka, futsal, nożna, pceikk bolesławiec

W miniony weekend swoje rozgrywki zainaugurowała halowa liga piłki nożnej, czyli popularny futsal, organizowany przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Bolesławcu. Drużyny występujące w rozgrywkach podzielone są na I ligę, w której w tegorocznej edycji występuje 6 zespołów, oraz na II ligę, która rozgrywki rozpoczęła w 11-drużynowym zestawieniu. Rozgrywki obu lig odbywają się w hali sportowej przy I LO w Bolesławcu.

W sobotę, 1 grudnia, rozgrywki rozpoczęła pierwsza liga; poniżej prezentujemy wyniki i tabelę. W 1 kolejce pewne zwycięstwa odniosły drużyny Wojska oraz TDK. Bardzo ciekawe i zacięte widowisko, zakończone wynikiem remisowym 6:6, stworzyły za to drużyny Tomaszowa i Kanonierów.

18:00 Wojsko – Tomaszów

W niedzielę, 2 grudnia, na parkiet wybiegli drugoligowcy. Na inaugurację drużyna Warty surowo potraktowała zespół Bader Polska, aplikując rywalom aż 10 bramek i tracąc zaledwie dwie. Taki wynik na początku rozgrywek to mocny sygnał dla pozostałych ekip, że celem Warty w tym sezonie jest awans. Kolejnym spotkaniem, który poziomem nie odbiegał od gier pierwszoligowych, był mecz drużyn Warty i Kruszyna.

Zawodnicy w czarnych strojach jako pierwsi objęli prowadzenie i nie oddali go aż do końca pierwszej połowy. Na początku drugiej połowy jednak chwila dekoncentracji zemściła się na zawodnikach Kruszyna i zmobilizowani piłkarze Warty zaaplikowali przeciwnikom w krótkim czasie 3 bramki. Nie był to jednak koniec emocji. Odzyskujący oddech zawodnicy Kruszyna ruszyli do ataku, zdobywając bramkę kontaktową i zagrażając coraz bardziej golkiperowi drużyny przeciwnej. Atak ten jednak przyniósł szybką kontrę Warty, która ustaliła wynik meczu na 4:2 i usadowiła się w fotelu lidera II ligi.