Maturzyści z naszego powiatu najlepsi!

Maturzyści z naszego powiatu najlepsi!
fot. Powiat Bolesławiecki Znamy już wyniki poprawkowych egzaminów maturalnych za ubiegły rok szkolny (2013/2014). Pod względem zdawalności nasi maturzyści uplasowali się na pierwszym miejscu w województwie.
istotne.pl matura, edukacja, powiat bolesławiecki

Po komentowanych głośno w mediach ogólnopolskich problemach z maturą z matematyki uczniowie przystąpili do poprawek. – Ogłoszone ostatecznie wyniki są dla nas bardzo dobre i potwierdzają wysoką jakość kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu. Pod względem zdawalności jesteśmy na pierwszym miejscu w województwie dolnośląskim! Za nami… wszystkie 29 pozostałych powiatów – mówią urzędnicy Powiatu Bolesławieckiego.

Przedstawione przez OKE we Wrocławiu wyniki maturalne – po uwzględnieniu sesji poprawkowej – wskazują, że na 613 zdających egzamin maturalny 87,1% (czyli 534 osoby) uzyskało świadectwo dojrzałości. Wynik osiągnięty przez uczniów szkół powiatowych jest wyższy o 6 punktów procentowych od średniej zdawalności wyliczonej dla województwa dolnośląskiego, która wynosi 81,1%.

Co pokazują analizy wyników? Najlepszą zdawalnością pochwalić się mogą licea ogólnokształcące, w których 92,6% osób podchodzących do egzaminu uzyskało świadectwo dojrzałości. W klasyfikacji szkół ogólnokształcących na Dolnym Śląsku Powiat Bolesławiecki uplasował się na piątym miejscu.

Kolejny raz świetnie spisali się uczniowie naszych techników, osiągając pierwszy wynik w województwie dolnośląskim. Na 250 osób zdających 82,4% (206 osób) uzyskało świadectwo dojrzałości.

Powiat Bolesławiecki/ii