Dzień przedszkolaka

Dzień przedszkolaka
fot. MPP nr 3 Dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Bolesławcu po raz drugi obchodziły swoje święto, czyli Dzień Przedszkolaka.
istotne.pl przedszkole, dziecko

Przedszkolaki brały udział w quizie „Mądry Przedszkolaczek”, układały swoje portrety z części, bawiły się w zabawę „Czarodziejska skrzynia i zaczarowana kula” ( losowały ukryte w skrzyni stroje, z których kompletowały śmieszne przebrania). Rywalizowały w zabawach „Bob Budowniczy” oraz „Wędrujący balonik”. Wiele radości sprawił dzieciom także „Taniec z miotłą”, „Taniec Wywijaniec” oraz wiele innych zabaw muzyczno-ruchowych.

Na koniec uroczystości, każdy przedszkolak musiał się wykazać umiejętnością przejścia przez tunel, a w nagrodę za udział we wspólnej zabawie otrzymał „Order Przedszkolaka” , kolorowy balonik i słodki upominek. Radość, śmiech, głośny doping oraz szeroki uśmiech na twarzach dzieci, to również satysfakcja dla personelu placówki oraz zachęta, aby co roku coraz bardziej hucznie obchodzić to święto i dostarczać wychowankom wielu miłych wrażeń.

Uchwałę w sprawie ustanowienia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka podjął Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 13 września 2013 roku . Inicjatorem święta był rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Święto Przedszkolaka ma podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego w świadomości społecznej. Jest to również świetna okazja do wspólnej zabawy i integracji dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.