BKS pokonał Leśnika 3:1

bks-pilkarz
istotne.pl 0 osiecznica, leśnik, bks bolesławiec

W sobotę, 13 października, BKS zmierzył się na wyjeździe z Leśnikiem Osiecznica. Przed spotkaniem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w poniedziałek Krzysztofa Lechowskiego. Mecz dobrze rozpoczęli goście. Już w 2 minucie podbramkowe zamieszanie wykorzystał Wojciech Glanc i było 1:0 dla BKS.

W 2 minucie Wojciech Glanc zdobył dla BKS pierwszego golaW 2 minucie Wojciech Glanc zdobył dla BKS pierwszego golafot. MZ

Leśnik odpowiedział dwie minuty później. Na bramkę Manuela Kowalskiego uderzył głową Jakub Wołyński, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W 11 minucie, po faulu na Sławomirze Iskrzaku, sędzia podyktował rzut karny dla Leśnika. Do piłki podszedł Mateusz Mucha, ale Manuel Kowalski wyczuł intencje strzelającego i strzał obronił. W 27 minucie na bramkę gospodarzy huknął Marcin Jankowski, ale trafił tylko w poprzeczkę. Niespełna 10 minut później BKS zdobył drugiego gola. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Zbigniew Mastalerz. Golkiper Leśnika zdołał podbić piłkę po strzale Zbyszka, ale ten ostatni nie odpuścił i strzałem głową przelobował bezradnego Damiana Wójcika. W ciągu następnych kilku minut bramkarz miejscowych dwukrotnie uratował swój zespół przed stratą gola. Podwyższyć prowadzenie dla BKS starali się: Zbigniew Mastalerz i Wojciech Glanc.

Manuel Kowalski - w 11 minucie obronił rzut karnyManuel Kowalski - w 11 minucie obronił rzut karnyfot. MZ

Piłkarze Leśnika również nie rezygnowali i zdołali strzelić kontaktową bramkę w 45 minucie. Z rzutu wolnego uderzył Miłosz Wojdygo. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Kontaktowa bramka uskrzydliła gospodarzy, ale tego dnia BKS był drużyną lepszą i udowodnił to strzeleniem trzeciego gola. Bramka na 3:1 dla BKS padła w 76 minucie. Z kontratakiem wyszedł Paweł Żmudziński, następnie zagrał do Marcina Jankowskiego, a ten dopełnił formalności i było 3:1 dla gosci. Takim wynikiem zakończył się też mecz. Po 12 kolejce BKS z dorobkiem 28 punktów awansował na 1 miejsce w tabeli rozgrywek. W następnej kolejce bolesławianie będą podejmować u siebie Piasta Dziwiszów.

Zbigniew Mastalerz - zdobywca drugiego gola dla BKSZbigniew Mastalerz - zdobywca drugiego gola dla BKSfot. MZ

Leśnik: Wójcik – Zaraziński (61' Górski), Wołyński, Dul, Wojdygo M., Mucha (61' Chmielowski), Kotlarz (79' Kowalski), Rostkowski, Kerntke, Iskrzak, Wojdygo H.

BKS: Kowalski – Glanc P. (żk), Powroźnik, Błoński, Bryłkowski, Glanc W. (żk) (89' Kliwak), Żmudziński (83' Kamuda), Mielnik, Bochnia, Mastalerz (żk), Jankowski.