Angelika Haniszewska mistrzynią Polski w biegu na orientację

Angelika Haniszewska
istotne.pl 0 zawody, bieg, iwiny, haniszewska, uks tukan

Za nami Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację, które odbyły się 14 października w Załęczu Wielkim koło Wielunia. W zawodach wystartowała pięcioosobowa ekipa UKS Tukan Iwiny. W kategorii juniorek złoty medal zdobyła Angelika Haniszewska. Nasza zawodniczka pokonała swoją najgroźniejszą rywalkę Agatę Stankiewicz z UKS Orientuś Łódź o... blisko 7 minut.

Małgorzata Szeliga była czwarta w kategorii K20 (do brązu zabrakło jej ok. 40 sekund), a Marek Wojnowicz uplasował się na piątej pozycji w M20. Startujący w kategorii juniora Bartek Szeliga był jedenasty, a Mariusz Wojnowicz siedemnasty.

W tym roku zawodnikom Tukana przypadło w udziale 6 medali mistrzostw Polski. Angelika i Małgorzata wywalczyły po dwa krążki, zaś Bartek i Marek zdobyli po jednym.

(informacja: Dariusz Pachnik/ii)