BKS podzielił się punktami ze Starym Śleszowem

bks-bobrzanie-mecz-stary-sleszow
istotne.pl 0 lks, stary, śleszów, bks bolesławiec

W meczu 22 kolejki IV ligi dolnośląskiej BKS podejmował czwartą drużynę tabeli – LKS Stary Śleszów. W rundzie jesiennej bolesławianie przegrali ze Starym Śleszowem 1:3. Honorową bramkę dla BKS zdobył wówczas Michał Błoński (60 minuta). W Wielką Sobotę (19 kwietnia) obie drużyny spotkały się ponownie.

BKS Bobrzanie przed meczem z LKS Stary ŚleszówBKS Bobrzanie przed meczem z LKS Stary Śleszówfot. MZ

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie forsowała tempa. Mecz toczył się głównie w środkowej części boiska. W 15 minucie na bramkę BKS strzelał głową Tomasz Rudolf. Na szczęście uderzenie było niecelne. BKS nie stworzył, w tej części gry, żadnej groźnej sytuacji.

Więcej na boisku działo się w drugiej części spotkania. Już w 52 minucie Manuela Kowalskiego próbował zaskoczyć zawodnik gości, ale bramkarz BKS popisał się kapitalną interwencją i skutecznie wybił piłkę poza plac gry. W 60 minucie piłkę z rzutu rożnego zagrywał Piotr Dzięgleski. Sytuacyjną piłkę wykorzystał Marek Majka i było 1:0 dla BKS. Chwilę później okazję mieli goście. Z rzutu wolnego uderzał Radosław Iwan, jednak ponownie skuteczną interwencją popisał się bramkarz BKS i wynik się nie zmienił. W 72 minucie BKS prowadził już 2:0. W pole karne gości wbiegł z piłką Dariusz Bryjak i uderzył w kierunku bramki Śleszowa. Bramkarz gości interweniował na tyle niefortunnie, że do piłki dopadł Marek Majka i pewnym uderzeniem umieścił ją w siatce.

Gdy wydawało się, że 3 punkty zostaną w Bolesławcu do ataku ruszyli goście. W 75 minucie Śleszów zdobył bramkę kontaktową. Po rzucie rożnym piłkę do bramki BKS skierował Daniel Wałęga. Trzy minuty później ten sam piłkarz doprowadził do wyrównania. W końcówce spotkania BKS miał jeszcze kilka okazji na strzelenie zwycięskiej bramki, ale wynik już się nie zmienił. BKS Bobrzanie – LKS Stary Śleszów 2:2.

BKS: Kowalski – Bryłkowski, Ganczarek, Pietrzak (82' Rissmann), Dzięgleski, Ziółkowski, Janicki (90' M. Błoński), Majka, Żmudziński, Bryjak, Bochnia.