Bolesławianin rekordzistą Polski młodzików w sześcioboju

Bolesławianin rekordzistą Polski młodzików w sześcioboju
fot. Paweł Wiśniewski Już w czasie majowych zawodów w lekkoatletycznych wielobojach zawodnik Bolesłavii Mateusz Tofil był bliski ustanowienia rekordu Polski młodzików w sześcioboju. Wtedy podopiecznemu trenera Bartosza Grumana zabrakło 72 punktów.
istotne.pl bolesłavia, mateusz tofil

W odbywającym się w dniach 22-23 sierpnia w Chojnicach Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym i wielobojach młodzików zawodnik Bolesłavii Mateusz Tofil już w pierwszym dniu pokazał, że tym razem pobicie rekordu Polski jest możliwe. Skokiem w dal na odległość 6.46 m zdeklasował rywali, wyprzedzając kolejnego zawodnika o ponad metr.

Bolesławianin ustanowił również rekordy życiowe w pchnięciu kulą (10.26 m) oraz w rzucie oszczepem (46.55 m). Mateusz nie zmarnował szansy i, przebiegając dystans 1000 m w czasie 2.56.12 min, zdobył w sześcioboju 3902 punkty, poprawiając dotychczasowy rekord Polski o 42 pkt.

Ustanowienie rekordu Polski było możliwe dzięki ciężkiej pracy zarówno zawodnika, jak i trenerów: Pawła Wiśniewskiego oraz Tomasza Markowskiego. Ten pierwszy pomagał w przygotowaniu Mateusza do skoku wzwyż, a drugi – do konkurencji rzutowych.

Mateusz TofilMateusz Tofilfot. Paweł Wiśniewski

– Mateusz ma ogromne rezerwy. Stać go na naprawdę wielkie wyniki. Musi jednak zacząć poważniej traktować wszystko, co robi. Zarówno sport, jak i inne dziedziny życia. Jeżeli zacznie tak postępować, to w przyszłości może przysporzyć nam wiele radości – powiedział po zawodach trener Bartosz Gruman.

Mateusz Tofil i Bartosz GrumanMateusz Tofil i Bartosz Grumanfot. Dariusz Łomański

Dariusz Łomański/ii