Dobrzy kandydaci na prezydenta

Dobrzy kandydaci na prezydenta
fot. Krzysztof Gwizdała Kampania będzie krótka i drapieżna. Zanim więc rozszarpię prawdziwych kandydatów, opiszę dobre strony hipotetycznych pretendentów do fotela prezydenta.
istotne.pl cezary przybylski, wybory, piotr roman, maciej małkowski

Nie wiemy kogo, oprócz pewniaka Piotra Romana, wystawią partie i stowarzyszenia na prezydenta. Hipotetyczne kandydatury to: Maciej Małkowski (Ziemia Bolesławiecka), Przemysław Moszczyński (komitet Wasza Rada), Bogusław Nowak (niezrzeszony) i Cezary Przybylski (Platforma Obywatelska). Wybrałam ich na podstawie deklaracji, potencjału oraz sugerowania, że mogliby lub chcieliby startować. Poza tym są ciekawi i można o nich w ogóle coś napisać.

Maciej Małkowski na pewno by chciał, ale czy go Stowarzyszenie, czytaj prezes Cołokidzi wystawi, tego nie wie nikt – jak śpiewał Łazuka o decyzjach Piechniczka na Mundialu '82. Małkowski był najbliżej miejskiej władzy. Jako zastępca prezydenta poznał Ratusz od podszewki. Ma ze wszystkich kandydatów przygotowanie, nazwijmy je, techniczne. Ten kandydat ma też wielu zwolenników. Działalność charytatywna stowarzyszenia Ziemia Bolesławiecka oraz autentyczne zaangażowanie Małkowskiego w sprawy miasta i jego mieszkańców, to jego największe atuty. To samorządowiec z krwi i kości. Jest też rozpoznawalny i atrakcyjny dla elektoratu 30+.

Przemysław Moszczyński już się zdeklarował i już za to oberwał od internetowych hejterów. To społecznik o wielkim sercu. Taki bolesławiecki Don Kichot. Heroiczny i budzący szacunek, kiedy spojrzy się z życzliwością na to, z czym walczy. Poczciwy człowiek, który robi wszystko dla większej sprawy i dla innych.

Bogusław Nowak. Osiem razy stanął na czele Gliniady. Osiem lat z rzędu potrafił wokół siebie zebrać ekipę, która z nim tę Gliniadę zrobiła. Otoczony jest ludźmi, którzy bardzo go wspierają i kochają. Bronią go i pójdą za nim w ogień. Najpoważniejszy i najbardziej rozpoznawalny kontrkandydat Piotra Romana.

Cezary Przybylski. Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Ma zaufanie swojej partii, wysoko zaszedł, co świadczy o jego kompetencji. Pełniąc funkcję marszałka jest częstym gościem w Bolesławcu. Wspiera lokalne inwestycje i inicjatywy. Pomógł finansowo m.in. przy budowie Domu Ludowego w Kraśniku Dolnym, wsparł Festiwal Blues nad Bobrem oraz tegoroczną Gliniadę. Ma pozycję i kontakty.

O Piotrze Romanie nie napiszę. Będę na niego głosowała. Innym kandydatom życzę, by mnie pozytywnie zaskoczyli.

Grażyna Hanaf

Na kogo oddałbyś swój głos?
Maciej Małkowski
37.89 % głosów: 430
Piotr Roman
23.52 % głosów: 267
Przemysław Moszczyński
20.00 % głosów: 227
Cezary Przybylski
14.45 % głosów: 164
Bogusław Nowak
4.14 % głosów: 47