Zmarł Bohdan Pieliński

Zmarł Bohdan Pieliński
fot. facebook Nie żyje Bohdan Pieliński, założyciel i redaktor naczelny Telewizji Lokalnej Bolesławiec, kolekcjoner, pasjonat. Miał 67 lat.
istotne.pl pogrzeb, bohdan pieliński

Bolesławianin Bohdan Pieliński, założyciel i redaktor naczelny Telewizji Lokalnej Bolesławiec, samorządowiec i kolekcjoner zabytkowych urządzeń, takich jak: radioodbiorniki, gramofony czy telefony, zmarł w wieku 67 lat.

– To była naprawdę nietuzinkowa postać, a przy tym niezwykle skromny i ciepły człowiek – wspomina Danuta Maślicka, w czasach PRL-u działaczka NSZZ „Solidarność”, wieloletnia nauczycielka i dyrektorka Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, autorka m.in. książki „Znikopis. Pamiętasz, była solidarność”, która Bohdana Pielińskiego poznała w latach 80. – Osoba, której zawsze chciało się coś robić. Człowiek z wielką pasją. Gdy coś go interesowało, oddawał się temu bez ograniczeń. Informatyk-romantyk, który kochał kwiaty i potrafił o nich przepięknie opowiadać.

Danucie Maślickiej udało się niedawno przeprowadzić wywiad z panem Bohdanem, można go przeczytać w ubiegłorocznym „Roczniku Bolesławieckim”. Przyjacielem Bohdana Pielińskiego był Józef Król.

– Bardzo dobrze wspominam zaangażowanie Bohdana w sprawy społeczności lokalnej – mówi były prezydent Bolesławca. – To on wraz z Andrzejem Czarcińskim założyli telewizję lokalną, tak potrzebną i do dziś cenioną przez mieszkańców. Bohdan cechował się wyjątkową życzliwością, serdecznością, uczciwością, zawsze trzymał się swoich zasad. Szkoda, że Bogdan już odszedł, mam wiele ciepłych i dobrych o nim wspomnień. Kiedy razem wracaliśmy ze spotkania na którym zapadła decyzja, że będę kandydatem na prezydenta, Bohdan powiedział do mnie „Czy dociera do Ciebie, że od jutra ty będziesz odpowiadał za to wszystko, co wokół nas”. A miasto wyglądało inaczej niż dziś, było na początku zmian – dodaje Król.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 18 września, na cmentarzu komunalnym w Bolesławcu. Początek o 12:00.

Redakcja Istotne.pl składa najszczersze kondolencje rodzinie zmarłego.