„Miasto 44” premierowo w Forum

„Miasto 44” premierowo w Forum
fot. BOK-MCC W kinie Forum 19 września premierowo jedna z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat.
istotne.pl kino forum, miasto 44

Film „Miasto 44” to uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego. Projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym.

Film „Miasto 44” to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury, czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku.

Konsultantem do spraw efektów specjalnych „Miasta 44” był wybitny hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina jak Christopher Nolan, Peter Jackson czy Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów kinematografii „Casino Royale” i „Incepcji”. Przez plan przewinęło się ponad trzy tysiące statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się dziesięć odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Szczegółowy repertuar na stronie kina Forum.

Film pod Honorowym Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.