GS nr 1 i GS nr 2 najlepsze w lidze lekkoatletycznej

istotne.pl lekkoatletyka, pceikk

Za nami mistrzostwa powiatu szkół gimnazjalnych w lidze lekkoatletycznej. Zawody rozegrano 16 września na stadionie miejskim. Mistrzyniami zostały dziewczęta z Gimnazjum Samorządowego nr 1 (Sylwia Jaźwicz, Aleksandra Niezgoda, Natalia Regińska, Natalia Król, Weronika Wiśniowiecka, Klaudia Petters, Paulina Dobiech, Dagmara Luszka, Aleksandra Witkowska, Magdalena Olszowa, Eryka Janiec, Emilia Gałka, Daria Cebrowska, Martyna Walera i Anna Rudek). Opiekunką ekipy jest Beata Kijowska-Mazgaj. Wicemistrzostwo wywalczyły lekkoatletki z GS nr 2. Trzecie były dziewczęta z GS nr 3.

W kategorii chłopców mistrzostwo wywalczyła ekipa z GS nr 2 (w składzie: Michał Bober, Piotr Komada, Kacper Zaręba, Joel Kusiciel, Tobiasz Burzyński, Kacper Popławski, Mateusz Tofil, Mateusz Deberny, Przemysław Mienculewicz, Radek Wąsik, Dawid Borysewicz, Dominik Stec, Damian Biernacki, Mateusz Kwieciński i Jarosław Hutnik). Opiekunem drużyny jest Tomasz Markowski. Wicemistrzami zostali zawodnicy z GS nr 3. Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli lekkoatleci z Iwin.

Indywidualnie najwięcej punktów zdobyli Aleksandra Niezgoda z GS nr 1 i Dominik Stec z „dwójki”. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu.