Kacper Olszewski czwarty na mistrzostwach świata

kacper-olszewski
fot. Tomasz Markowski Reprezentacja Polski, w której wystąpił bolesławiecki lekkoatleta, uplasowała się tuż za podium w lekkoatletycznym Pucharze Jeana Humberta.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, bolesłavia, kacper olszewski, tomasz markowski

Za nami Szkolne Mistrzostwa Świata w lekkoatletycznym Pucharze Jeana Humberta, które odbyły się w Karlowych Warach (Czechy). Polska reprezentacja, w składzie której wystąpił bolesławianin Kacper Olszewski, zajęła czwarte miejsce. Wygrała drużyna z Chin, drugie miejsce zajęła Anglia, a trzecie – Turcja.

Polscy lekkoatleci wystartowali w składzie:

• Mateusz Jopek – skok w dal i bieg na 100 m
  • Kacper Więcław – bieg na 200 m i skok wzwyż
  • Kacper Olszewski – rzut dyskiem i bieg na 100 m
  • Dawid Działoszek – bieg na 800 m i skok w dal
  • Kacper Ambroży – bieg na 110 m przez płotki i skok w dal
  • Adrian Misiołek – skok o tyczce i bieg na 110 m przez płotki.

Drużyna uzyskała 678 punktów. Do brązowego medalu zabrakło zaledwie 9 pkt. Opiekunem polskiej ekipy był nauczyciel Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu Tomasz Markowski, będący jednocześnie nauczycielem i trenerem Kacpra Olszewskiego.

(informacja: TM/ii)