Otwarto wystawę „Być inaczej”

Otwarto wystawę „Być inaczej”
fot. Gerard Augustyn Ekspozycję fotografii i kolaży Bożeny Mazurkiewicz można zwiedzać w galerii Długiej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury do 30 października.
istotne.pl bok-mcc, wystawa, fotografia, bożena mazurkiewicz

Wernisaż wystawy fotografii i kolaży Bożeny Mazurkiewicz „Być inaczej... Zatrzymać się i dostrzec...” odbył się w sobotę 4 października w galerii Długiej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. Tytuł ekspozycji doskonale oddaje metodę twórczą artystki. „Jeśli ktoś potrafi się zatrzymać, może zauważyć niesamowite rzeczy, wydobyć z materii coś więcej” mówi portalowi IstotneInformacje.pl Bożena Mazurkiewicz.

fot. Gerard Augustyn

Na wystawie „Być inaczej” zobaczyć można zarówno małe formy – tradycyjne fotografie, jak i kolaże. Lejtmotywem ekspozycji jest natura, jej niezwykłość i symbolika. Jedna z prac nawiązuje do słynnego obrazu Paula Gauguina „Skąd przybywamy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?”. Jak tłumaczy artystka, człowiek jest częścią przyrody: „Z natury wychodzimy, do natury wracamy. Bierzemy swój początek z natury, żyjemy w niej, jesteśmy z nią związani”.

fot. Gerard Augustyn

Oprócz fotografii artystka zajmuje się rzeźbą, grafiką, rysunkiem i malarstwem. W najbliższym czasie planuje wystawić w Bolesławcu swoje rzeźby. Wystawę zdjęć i kolaży można zwiedzać do 30 października.

(informacja ii)