Agnieszka Dalmata mistrzynią Polski w rzucie dyskiem

Agnieszka Dalmata
fot. MKS Bolesłavia W rozgrywanym w Słupsku Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego zawodniczka MKS Bolesłavia Agnieszka Dalmata zdobyła tytuł mistrzyni Polski, a jej klubowa koleżanka Aneta Bujak wywalczyła brązowy medal.
istotne.pl 0 bujak, lekkoatletyka, agnieszka dalmata, bolesłavia

Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego został rozegrany w dniach 20-21 września w Słupsku. W rzucie dyskiem bezkonkurencyjna okazała się Agnieszka Dalmata z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia. Zawodniczka została mistrzynią Polski, rzucając 42,52 m. Dla Bolesłavii to już szósty tytuł mistrzowski w 2008 r.

To niejedyny sukces zawodników bolesławieckiego klubu w Słupsku. Aneta Bujak w rzucie oszczepem uzyskała wynik 37,70 m, co dało jej trzecie miejsce.

Dwaj lekkoatleci Bolesłavii na Mistrzostwach Świata

Dobra passa zawodników MKS Bolesłavia trwa. Maciej Parobczak i Marcin Zgodziński uzyskali znakomite wyniki w ogólnopolskim finale Pucharu Jean Humberta i zakwalifikowali się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w czerwcu 2009 w Tallinie (Estonia).

Maciej Parobczak zakwalifikował się do Mistrzostw Świata w EstoniiMaciej Parobczak zakwalifikował się do Mistrzostw Świata w Estoniifot. MKS Bolesłavia