Gimnazjum nr 2 ma nową salę gimnastyczną

Gimnazjum nr 2 ma nową salę gimnastyczną
fot. UM Znana z licznych osiągnięć sportowych szkoła doczekała się nowej sali gimnastycznej. Podczas uroczystości otwarcia obiektu wręczono nagrody prezydenta miasta i dyrektorki placówki.
istotne.pl prezydent, gs 2, sala, patreuha, gimnastyczna, stanisława

Uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej przy Gimnazjum Samorządowym nr 2 nastąpiło we wtorek 14 października. „Jestem bardzo szczęśliwa” mówi portalowi IstotneInformacje.pl Stanisława Patreuha, dyrektorka placówki. – „Dzisiaj widzę perspektywy rozwoju szkoły”.

Janina Piestrak-Babijczuk przecina wstęgęJanina Piestrak-Babijczuk przecina wstęgęfot. Gerard Augustyn

W Gimnazjum nr 2 obecnie uczy się ponad 640 dzieci. Dotychczas zajęcia wychowania fizycznego odbywały się w różnych miejscach – albo na korytarzu, albo na zewnątrz. Co więcej, szkoła wynajmowała salę przy I Liceum Ogólnokształcącym. „Nasi nauczyciele umieją pracować w każdych warunkach” zaręcza Patreuha.

Prezydent Piotr Roman, wójt Kazimierz Gawron (na zdjęciu) i wicestarosta Stanisław Chwojnicki ofiarowali szkole sprzęt sportowyPrezydent Piotr Roman, wójt Kazimierz Gawron (na zdjęciu) i wicestarosta Stanisław Chwojnicki ofiarowali szkole sprzęt sportowyfot. Gerard Augustyn

Rzeczywiście, mimo nie najlepszych warunków do uprawiania sportu podopieczni placówki wielokrotnie zdobywali tytuły mistrzów Bolesławca i powiatu bolesławieckiego, a także zajmowali wysokie miejsca na zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich. Od 14 października jednak ani wuefiści, ani uczniowie nie będą mieli powodów do narzekań. Nowa sala ma ponad 1700 m² powierzchni. „Może dzięki tej inwestycji zostanie odkryty talent na miarę mistrzów olimpijskich” powiedziała podczas ceremonii Stanisława Patreuha.

Salę poświęcił ks. prałat Wojciech MroszczakSalę poświęcił ks. prałat Wojciech Mroszczakfot. Gerard Augustyn

Wszyscy, którzy przybyli na otwarcie nowo wybudowanej sali, mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2. „Chcieliśmy pokazać różne oblicza sportu; sport nie tylko jako tężyznę fizyczną, ale także hart ducha, szlachetność, odpowiedzialność” mówi Ewa Ołenicz-Bernacka, nauczycielka i współautorka programu. „Sport ma bardzo wiele wspólnego z teatrem, z tańcem. Jest sztuką, i to nie byle jaką” dodaje.

fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

Nie zabrakło też imponujących pokazów sprawnościowych i... dużej dawki humoru. Akademię uświetnili mistrzowie Polski i absolwenci Gimnazjum nr 2 – Katarzyna Romaszko i Partyk Dudyński.

fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

Podczas uroczystości głos zabrał Roman Golubiński z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, który składając nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, sparafrazował słowa z „Małego Księcia”: „Masz prawo żądać posłuszeństwa, jeżeli twoje polecenia są rozsądne. Oczy są ślepe, szukaj więc sercem”. I dodał: „Mały Książę jest w każdym z nas, zróbmy wszystko, by znalazł miejsce w sercach i umysłach naszej młodzieży”.

fot. Gerard Augustyn

W trakcie wtorkowej ceremonii osoby zasłużone dla bolesławieckiej oświaty otrzymały nagrody prezydenta Piotra Romana i dyrektorki Gimnazjum Samorządowego nr 2. Stanisława Patreuha uhonorowała także pracowników niepedagogicznych szkoły.

Roman Golubiński: „Mały Książę jest w każdym z nas, zróbmy wszystko, by znalazł miejsce w sercach i umysłach naszej młodzieży”Roman Golubiński: „Mały Książę jest w każdym z nas, zróbmy wszystko, by znalazł miejsce w sercach i umysłach naszej młodzieży”fot. Gerard Augustyn

(informacja ii)