Dwóch nastolatków rannych w wypadku na lotnisku w Krzyżowej

Dwóch nastolatków rannych w wypadku na lotnisku w Krzyżowej
fot. Krzysztof Gwizdała Samochód uderzył prawym bokiem w tył motoroweru, którym jechali chłopcy. Jeden z nich jest w ciężkim stanie.
istotne.pl wypadek, krzyżowa, motorower, lotnisko

Do wypadku doszło po godzinie 16:00 na lotnisku w Krzyżowej. Samochód osobowy Volkswagen zderzył się z motorowerem. Rannych zostało dwóch chłopców, czternasto i piętnastolatek. Obaj pochodzili z Krzyżowej, starszy miał uprawnienia do kierowania motorowerem.

„Volkswagen jechał w kierunku Osłej, natomiast jednym z pasów lotniska jechał motorower. Samochód uderzył prawym bokiem w tył motoroweru. Trzeba wziąć pod uwagę, że teren jest nierówny, w związku z tym kierowcy często miarkują prędkość. Aczkolwiek w tym przypadku nie możemy powiedzieć, w jaki sposób jechał kierującym tym samochodem. Natomiast motorower miał ograniczenie prędkości do ok. 50 km/h. Przypuszczam, że też taką prędkością nie jechał.” powiedział portalowi IstotneInformacje.pl Marek Śledziona z bolesławieckiej prokuratury.

Obaj chłopcy zostali przewiezieni do szpitala. Starszy jest w ciężkim stanie i jest operowany, młodszy leży na oddziale chirurgicznym.

(informacja KG)