Odbyły się targi pracy

Odbyły się targi pracy
fot. Powiatowy Urząd Pracy Tegoroczne Lokalne Targi Pracy odwiedziło kilkuset bezrobotnych. Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko firmy Hoerbiger, pierwszego inwestora w bolesławieckiej podstrefie ekonomicznej.
istotne.pl targi, pracy, bezrobocie, pup, ewa hryciów

Jedenastu pracodawców, kilkuset bezrobotnych – tak wyglądały drugie Lokalne Targi Pracy, zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych przy ul. Komuny Paryskiej. „Wysłaliśmy zaproszenia do 150 pracodawców” mówi portalowi IstotneInformacje.pl Ewa Hryciów, dyrektorka PUP. – „Mieliśmy świadomość, że wiele firm się nie zgłosi”. Niewielu pracodawców chce zatrudniać nowych pracowników jesienią. Dlatego też PUP kolejne targi pracy zamierza zorganizować na wiosnę.

fot. Gerard Augustyn

Tegoroczne targi zorganizowano po rocznej przerwie – tym razem odbyły się one w sali gimnastycznej ZSOiZ. „Chcieliśmy zapewnić bezrobotnym większy komfort z rozmowie z pracodawcami” podkreśla Jolanta Witek, zastępca dyrektorki PUP. „I, jak widać, ludzie dopisali” dodaje.

fot. Gerard Augustyn

Bezrobocie w naszym powiecie maleje. Jego stopa wynosi obecnie 11,3% (pod koniec ubiegłego roku było to aż 13,8%). Pani Aneta z Bolesławca postanowiła odwiedzić targi, gdyż, jak przyznaje, samej trudno jej było znaleźć pracę, tym bardziej że nie szuka zatrudnienia na pełny etat. Panowie Bogdan i Krzysztof są bezrobotni od kwietnia. „Na targach jest wiele ciekawych ofert, ale o dobrą pracę trudno” stwierdza pan Bogdan. „Wymagania pracodawców są wysokie, a płace, niestety, malutkie” dodaje pan Krzysztof.

Na tegorocznych targach kadry pracowniczej poszukiwały m.in.: Fabryka Naczyń Kamionkowych „Manufaktura”, Bader, PKS, MZK czy Gerresheimer. Największym zainteresowaniem cieszyło się jednak stoisko firmy Hoerbiger, pierwszego inwestora w bolesławieckiej podstrefie ekonomicznej.

Od lewej: Eliza Szweda i Izabela Pasieka z Centrum Informacji i Planowania Kariery ZawodowejOd lewej: Eliza Szweda i Izabela Pasieka z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowejfot. Gerard Augustyn

Czy warto organizować tego typu targi? Ewa Hryciów nie ma co do tego żadnych wątpliwości. „Na pewno będziemy organizować je częściej” zaręcza dyrektorka. „W tej chwili pracodawcy poszukują pracowników. Te targi zdecydowanie pomogą firmom w pozyskaniu kadry pracowniczej” dodaje.

(informacja ii)