Siatkarze TOP pokonali Gwardię Wrocław 3:2

Logo TOP Bolesławiec
fot. TOP W rozgrywkach juniorów TOP Bolesławiec pokonał Gwardię Wrocław 3:2 (18:25, 25:22, 25:17, 18:25, 15:11). Pięciosetowy pojedynek obejrzało ponad 130 osób.
istotne.pl 0 top bolesławiec, zawody, wrocław

W niedzielę (5 października) siatkarze TOP Bolesławiec rozpoczęli sezon rozgrywek juniorów. Przeciwnikiem naszej drużyny była Gwardia Wrocław. Początek spotkania był wyrównany. W połowie pierwszego seta bolesławianie zaczęli psuć zagrywki (8 punktów straconych w tym elemencie gry). Dodatkowo brak asekuracji w obronie oraz przestrzelone ataki spowodowały, że pierwszy set zakończył się porażką TOP 18:25.

W drugim secie rozgrywającego Pawła Nastulę zastąpił Marcin Czarniecki. Po tej zmianie styl gry gra naszych siatkarzy zdecydowanie poprawił się. W ataku dobrze spisywali się środkowi TOP: Krzysztof Bandrow i Mateusz Świerzewski. Bolesławianom udało się kilka razy powstrzymać atakujących Gwardzistów blokiem. Drugi set zakończył się wynikiem 25:22 dla TOP.

Trzeci set przebiegał już pod dyktando TOP. Podopieczni Bogusława Mienculewicza grali skutecznie w ataku i mądrze w obronie. Kibice oglądali dobre zagrywki i skuteczne kontrataki. Momentami TOP wręcz deklasował Gwardię. Bolesławianie prowadzili już nawet 19:9, by ostatecznie zwyciężyć 25:17.

W czwartym secie TOP grał źle. Błędy w odbiorze zagrywki, spóźnione bloki i autowe ataki doprowadziły do porażki bolesławian 18:25. Mecz rozstrzygnął się w tie-breaku. Zawodnicy Bogusława Mienculewicza przystąpili do decydującej odsłony spotkania wyjątkowo skoncentrowani. Gwardia natomiast grała nerwowo. Przy stanie 14:11 dla TOP (i serwisie Gwardii) o czas poprosił trener bolesławian. Był to bardzo dobry zabieg taktyczny. Serwujący Krzysztof Baran zdekoncentrował się na tyle, że trafił piłką w siatkę, co dało 15 punkt TOP w tie-breaku i zwycięstwo w meczu 3:2.

TOP Bolesławiec pokonał Gwardię Wrocław 3:2 (18:25, 25:22, 25:17, 18:25, 15:11). Mecz obejrzało ponad 130 kibiców. Bolesławianie wystąpili w składzie: Marcin Czarniecki (K), Paweł Nastula, Mateusz Świerzewski, Krzysztof Bandrow, Wojciech Marcinkiewicz, Tomasz Włoszczyński, Roman Kaczurowski, Kamil Biczak (L), Paweł Wiatrowski, Radosław Turczyński, Michał Bartkowiak, Marcin Lelek. Trenerem jest Bogusław Mienculewicz.

W następnym meczu TOP zagra w Górze z Pogonią, która na inaugurację sezonu ograła Rosiek Syców 3:1. U siebie bolesławianie zagrają 19 października. Przeciwnikiem TOP będzie wyżej wspomniany Rosiek Syców. Spotkanie odbędzie się w sali sportowej I LO przy ul. Tyrankiewiczów. Początek meczu zaplanowano na godzinę 11:00.