Palił się dach bloku przy ulicy Kosiby

Palił się dach bloku przy ulicy Kosiby
fot. Marcin Zabawa Akcja gaśnicza trwała 1,5 godziny. Ogień prawdopodobnie zaprószyli robotnicy, którzy remontowali dach.
istotne.pl pożar, straż, ul. kosiby, budynek

Wieczorem w czteropiętrowym bloku przy ulicy Kosiby wybuchł pożar. Mieszkańcy ostatniego piętra budynku poczuli w swoich mieszkaniach dym. Swąd było czuć również wokół budynku. Przestraszeni ludzie powiadomili staż pożarną.

fot. Marcin Zabawa
W akcji gaśniczej wykorzystano wóz strażacki z drabinąW akcji gaśniczej wykorzystano wóz strażacki z drabinąfot. Marcin Zabawa

Strażacy dostali się na dach bloku i zlokalizowali miejsce pożaru. Palił się stropodach w okolicy jednego z kominów wentylacyjnych. Na szczęście ogień, którego z zewnątrz nie było widać, udało się szybko opanować. Akcja gaśnicza trwała około 1,5 godziny.

Strażacy dostali się na dach bloku po drabinie i przez włazStrażacy dostali się na dach bloku po drabinie i przez włazfot. Marcin Zabawa

Ogień prawdopodobnie zaprószyli robotnicy, którzy remontowali dach.

Aktualizacja 2008-10-09 23:30

Przed wybuchem pożaru na dachu bloku przy ulicy Kosiby prowadzone były prace dekarskie. Robotnicy używali palinka na gaz propan-butan. Od płomienia palnika zapaliły się resztki materiałów budowlanych znajdujące się w stropodachu (kawałki desek, papa, wełna mineralna).

Strażacy rozebrali część dachu i ugasili płonące materiały. Nadpalone elementy wyciągnięto ze stropodachu na dach. Na miejscu pożaru pojawiła się ekipa budowlana, przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej Bolesławianka i wykonawcy remontu dachu.

(informacja MZ)