BKS Bobrzanie: porażka I i zwycięstwo II drużyny

BKS Bobrzanie: porażka I i zwycięstwo II drużyny
fot. BKS W meczu 7 kolejki BKS Bobrzanie ulegli zespołowi 1985 Szczawno Zdrój 0:1. Druga drużyna wygrała z Orłem Lubawka 2:1.
istotne.pl bks bobrzanie, orzeł, szczawno, zdrój, lubawka, 1985

W sobotę rozegrano mecze 7 kolejki spotkań IV ligi dolnośląskiej. Bolesławianie podejmowali beniaminka – 1985 Szczawno Zdrój. Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem, ponieważ goście zabłądzili w drodze do Bolesławca. BKS od początku narzucił szybkie tempo gry. Już w pierwszych minutach spotkania dwie dobre okazje do zdobycia bramki miał Piotr Juszczak. Niestety, bolesławianin raz strzelił niecelnie, a za drugim razem posłał piłkę wprost w ręce bramkarza. Do końca pierwszej połowy BKS miał jeszcze kilka okazji na zdobycie prowadzenia. W 28 minucie do piłki w polu karnym minimalnie spóźnił się Marek Kumoś, a chwilę później dobrą okazję zmarnował Sebastian Tylutki, który zamiast strzelać z 5 metra zdecydował się podawać. Pod koniec pierwszej połowy niecelny strzał na bramkę gości oddał Mateusz Mucha.

Piłkarze BKS przegrali z beniaminkiem rozgrywek 1985 Szczawno ZdrójPiłkarze BKS przegrali z beniaminkiem rozgrywek 1985 Szczawno Zdrójfot. Marcin Zabawa
Marek KumośMarek Kumośfot. Marcin Zabawa

Niewykorzystane sytuacje „zemściły” się w 63 minucie meczu. Sytuacyjną piłkę wykorzystał Wojtarowicz, który silnym strzałem pokonał Marka Przykłotę. Po stracie bramki piłkarze BKS dążyli do wyrównania. Powracający do gry po kontuzji Kamil Mielnik zmienił Błażeja Rajchela, a za Marcina Szaję na boisku pojawił się Daniel Góralewski. Jednak bolesławianie nie zdołali doprowadzić nawet do remisu. Okazje do wyrównania mieli Sławomir Iskrzak, Robert Nitarski i Mateusz Mucha. Niestety, brakowało precyzyjnych strzałów i pomysłu na rozegranie. Napastnicy często tracili piłkę, próbując ograć indywidualnie kilku rywali. Mecz zakończył się porażką naszej drużyny 0:1. W sobotnim meczu gra bolesławian wyglądała lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Widać było wolę walki i duże zaangażowanie w grę. To jednak nie wystarczyło, by pokonać beniaminka. Nasz zespół spadł na przedostatnie miejsce w tabeli rozgrywek.

Trener Krzysztof Lechowski i kierownik drużyny Henryk SzewcTrener Krzysztof Lechowski i kierownik drużyny Henryk Szewcfot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa

BKS wystąpił w następującym składzie: Marek Przykłota, Sebastian Tylutki, Tomasz Krzywonos, Marek Kumoś - żk, Piotr Juszczak, Mateusz Mucha, Marcin Szaja (Daniel Góralewski), Krzysztof Szymański, Sławomir Iskrzak, Błażej Rajchel (Kamil Mielnik – żk), Robert Nitarski.

Zwycięstwo II drużyny

W niedzielę II drużyna rozegrała wyjazdowe spotkanie z zespołem Orzeł Lubawka. Bolesławianie wygrali 2:1. Obie bramki dla naszego zespołu strzelił Kulesza.

(informacja BKS/MZ)

Zobacz także

IV liga, tabela i terminarz spotkań

Liga okręgowa, tabela i terminarz spotkań