Koncert Kasi Kowalskiej zakończył Rock Blok w BOK

Koncert Kasi Kowalskiej zakończył Rock Blok w BOK
fot. B.org Na scenie Bolesławieckiego Ośrodka Kultury wystąpiła szóstka zespołów. Najlepszymi okazały się grupy Lusz i Error. Po rozdaniu nagród zaśpiewała Kasia Kowalska.
istotne.pl bok-mcc, rock blok w bok, lusz, error

X Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzycznych Rock Blok w BOK dobiegł końca. Podczas finału wyłoniono laureatów tegorocznej edycji. Jury zdecydowało podzielić nagrodę za pierwsze miejsce i przyznać ją dwóm zespołom. Głogowski Lusz otrzymał kontrakt na nagranie płyty w studiu "Bluesaw" Jacka Krzaklewskiego, a bytomski Error dostał 2 000 zł.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Jury przyznało również specjalne wyróżnienia po 500 zł dla najlepszych instrumentalistów oraz wokalisty. Najlepszym głosem zaśpiewała Katarzyna Grabowska z Soft Light Fire z Karpacza. Najlepszym basistą okazał się Romuald Kołodziej (Soft Light Fire). Najwięcej wyróżnień zyskał zespół Poison Tree. Grupa otrzymała wyróżnienie dla najlepszej sekcji rytmicznej (Wojciech Orzech na perkusji i Wojciech Wiktorski na basie - nagrodę pienieżną otrzymał tylko perkusista) oraz została uhonorowana nagrodą dziennikarzy Panoramy Dolnośląskiej, Radia Wrocław, Muzycznego Radia z Jeleniej Góry oraz serwisu Boleslawiec.org. Najlepszym gitarzystą Przeglądu został Paweł Wrocławski (który grał i w Poison Tree i w Soft Light Fire).

Po finale nadszedł czas na podziękowania dla wieloletniej organizatorki Przeglądu Ryszardy Wołowickiej, która w tym roku rozstała się z imprezą. Zgromadzona publiczność nagrodziła ją brawami za wiele wspólnie spędzonych lat.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Po godzinnej przerwie technicznej na scenie pojawiła się gwiazda tegorocznego przeglądu, Kasia Kowalska wraz z zespołem. Grupa rozruszała publiczność na tyle, że ludzie tańczyli przed sceną i wspólnie śpiewali piosenki Kasi Kowalskiej. Bolesławianom spodobał się bardzo solowy popis Wojtka Pilichowskiego, basisty grającego wspólnie z Kasią Kowalską. Wojtek Pilichowski był jednym z jurorów Przeglądu, co roku jest również wykładowcą na warsztatach "Blues nad Bobrem".

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Serwis Boleslawiec.org był patronem medialnym Rock Blok w BOK.