Podsumowano mistrzostwa w lekkiej atletyce

Podsumowano mistrzostwa w lekkiej atletyce
fot. B.org Na stadionie miejskim odbyło się podsumowanie turniejów lekkoatletycznych, rozgrywanych w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca.
istotne.pl mosir, lekkoatletyka

Zakończenie turniejów połączone z podsumowaniem wyników w danych konkurencjach i kategoriach wiekowych odbyło się we czwartek. Zawodnicy gromadzili punkty startując w kilku konkurencjach. Wśród nich były biegi na różnych dystansach, pchnięcie kulą, rzut oszczepem i piłeczką palantową oraz skoki w dal i wzwyż. Lekkoatletycznym Mistrzem Bolesławca został zawodnik, który brał udział w minimum trzech turniejach i zgromadził największą liczbę punktów.

W kategorii M1 (rocznik 94 i młodszy) zwyciężył Bogdan Markowski. W kategorii K2 (rocznik 1993-1992) pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Jankowska. W M2 (rocznik 1993-1992) najlepszy okazał się Bartosz Amroziewicz. W kategorii K3 (rocznik 1991-1988) zwyciężyła Agnieszka Janicka, zaś w tym samym przedziale wiekowym, w kategorii mężczyzn, najwięcej punktów zgromadził Wiktor Niezgodziński. W kategorii K4 (rocznik 1987-1975) zwyciężyła Małgorzata Wojciechowska, natomiast wśród mężczyzn w tym przedziale wiekowym najlepszym okazał się Wojciech Bączek.

Organizatorem turniejów lekkoatletycznych w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.