Szkoły rywalizowały w biegach przełajowych

Dzieci biegnące po trawie
istotne.pl 0 mosir bolesławiec, pceikk bolesławiec

Dziewczęta ze szkół podstawowych miały do pokonania 900 i 1200 metrów. Na 900 metrów najszybsze były Patrycja Szwedzińska z czwórki, Paulina Kowalik z dwójki i Justyna Solpa z czwórki. Dystans 1200 metrów najszybciej pokonały Katarzyna Jankowska, Paulina Olszowy i Sara Musiał, wszystkie z czwórki.

Chłopcy ze szkół podstawowych biegali na dystansie 1000 i 1400 metrów. W biegu na 1000 metrów zwyciężył Kamil Gadziński z czwórki. Kolejne dwa miejsca zajęli: Mateusz Lisiewicz również z czwórki oraz Damian Rutkowski z dwójki. Na 1400 metrów najszybszy był Łukasz Romaszko z jedynki. Za nim uplasowali się Tomasz Kołcio, również z jedynki i Damian Żurawiec z czwórki.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa numer 4. Kolejne miejsca zajęły dwójki, jedynka i piątka. W kategorii chłopców wygrała Szkoła Podstawowa numer 2. Na kolejnych pozycjach znalazły się czwórka, jedynka i piątka.

Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych

Dziewczęta z gimnazjów miały do pokonania 1400 i 2000 metrów. Na dystansie 1400 metrów najlepszą okazała się Julita Kołcio z Gimnazjum numer 2. Kolejne miejsca zajęły Karolina Szewczyk i Kaja Iwan z trójki. W biegu na 2000 metrów zwyciężyła Agnieszka Janicka z Gimnazjum numer 2. Na drugim miejscu znalazła się Welina Walczak, również z dwójki. Trzecie miejsce wywalczyła Anna Żmuda z jedynki.

Chłopcy biegali na dystansach 2000 i 3000 metrów. Dystans 2000 metrów najszybciej pokonał Sebastian Mętel z Gimnazjum numer 1. Kolejne miejsca zajęli Jakub Ciesielski z dwójki i Łukasz Kielar z jedynki. Na 3000 metrów najszybszy był Wojciech Kowalski z dwójki. Na kolejnych pozycjach znaleźli się Patryk Kubik z trójki i Paweł Wiatrowski z czwórki.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum numer 2, przed trójką, jedynką, czwórką i Prywatnym Gimnazjum numer 1. W kategorii chłopców zwyciężyło Gimnazjum numer 3. Kolejne miejsca zajęły dwójka, jedynka, czwórka oraz Prywatne Gimnazjum numer 1.

Organizatorem Mistrzostw Bolesławca w Indywidualnych Biegach Przełajowych był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Zawody rozegrano na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego MOSiR w Bolesławcu.