Kilkaset osób przyszło obejrzeć „Fikszyn”

Kilkaset osób przyszło obejrzeć „Fikszyn”
fot. B.org Kino Forum pękało w szwach. Najnowsza produkcja młodych bolesławian spodobała się większości widzów.
istotne.pl film, przemysław filipowicz, fikszyn

Bolesławieckie kino Forum podczas czwartkowej premiery było wypełnione po brzegi. Wiele osób musiało obejrzeć film na stojąco, bo zabrakło foteli. Film trwał 21 minut. Wielu osobom się spodobał, choć część widzów, jak się okazało, miała kłopot ze zrozumieniem fabuły. "Fikszyn" jest bowiem dwiema, równolegle opowiedzianymi historiami dwóch młodych chłopaków. Obaj wydają się być do siebie wyjątkowo podobni – tak samo się zachowują, identycznie reagują w określonych sytuacjach... z tą niewielką różnicą, że historia jednego chłopaka powstaje w głowie drugiego, co z czasem prowadzi do różnych fabularnych zawiłości.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Po projekcji aż kilkadziesiąt osób zostało, by podyskutować o produkcji. Ludzie gratulowali pomysłu, mówili też o słabych stronach. Autorzy filmu – w podziękowaniu za krytykę – rozdali kilkadziesiąt plakatów.

Film zrealizowali: Przemysław Filipowicz, Marek Tabor, Natalia Szklarska, Jacek Krzywdziński, Marcin Dziergowski i Krzysztof Gwizdała. Producentem filmu był serwis Boleslawiec.org.