Bolesławiecka policja odniosła sukces

Bolesławiecka policja odniosła sukces
fot. B.org Bolesławieccy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o sfingowanie napadu rabunkowego i przywłaszczenie 900 tysięcy złotych. Każdej z zatrzymanych osób grozi kara do 10 lat więzienia.
istotne.pl policja, przestępstwo

Tadeusz M. (37 lat), Małgorzata M. (34 lata) i Zbigniew A. (33 lata) zostali zatrzymani przez bolesławiecką policję we wtorek w Lubaniu. Policjanci dysponują dowodami na to, że trójka podejrzanych zaplanowała fikcyjny napad, zrealizowała go a następnie zawiadomiła o tym policję. Sfingowany napad miał miejsce w grudniu ubiegłego roku. W jego efekcie poszkodowani zostali właściciele kantorów wymiany walut. Policja przez 10 miesięcy prowadziła w tej sprawie dochodzenie.

W środę w mieszkaniu jednego z podejrzanych znaleziono 150 tysięcy euro. Mężczyzna trzymał pieniądze w skrytce. Zabezpieczono także rzeczy należące do podejrzanych o wartości 150 tysięcy złotych. Dowody zebrane przez policję mają umożliwić Prokuratorowi Okręgowemu w Jeleniej Górze zablokowanie kont bankowych trójki podejrzanych. We czwartek policja wystąpiła do sądu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie.