Piwnica Paryska zaprasza artystów

Piwnica Paryska zaprasza artystów
fot. B.org Po prawie trzech latach od jej sprzedania przez starostwo powiatowe zakończył się remont jednej z zabytkowych kamienic przy ulicy Komuny Paryskiej. W budynku, który niegdyś wykorzystywała służba zdrowia, teraz będzie pub, restauracja i hotel.
istotne.pl muzyka, bogusław nowak, ambasada, villa

Ulica Komuny Paryskiej przed drugą wojną światową i tuż po niej była jedną z najpiękniejszych ulic w naszym mieście. Z czasem jednak, gdy centrum miasta przenosiło się w kierunku wschodnim, straciła na znaczeniu i podupadł jej wizerunek. Niestety bardzo wolno idzie proces jej renowacji. Jednym z rodzynków, który zdecydowanie zmienił swoje oblicze, jest kamienica na rogu ulic Komuny Paryskiej i Opitza. Znajduje się tam pub, w niedalekiej przyszłości będzie restauracja i hotel.

Odbudowa kamienicy praktycznie już się zakończyła. W całości gotowe są pomieszczenia piwnicy i poddasza. To właśnie Piwnica Paryska otworzyła na dobre swoje podwoje. Właściciel obiektu, Bogdan Nowak, zaprasza do niej muzyków i artystów. Każdy z nich będzie mógł zrobić swój wieczór autorski. Piwnica Paryska gwarantuje występującym piwo i gorący posiłek.