Rozpoczęła działalność nowa świetlica

Rozpoczęła działalność nowa świetlica
fot. A. Gergont W nowej świetlicy zaplanowano zajęcia dla trzech grup po 12 osób. Dzieci i młodzież mogą aktywnie spędzać czas i liczyć na pomoc w nauce.
istotne.pl dziecko, świetlica

Na początku tygodnia w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Ceramicznej w Bolesławcu otwarto świetlicę środowiskowo-profilaktyczną dla dzieci i młodzieży. Podczas otwarcia dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny, w tym własne utwory poetyckie i piosenki.

W nowej świetlicy zaplanowano zajęcia popołudniowe dla trzech grup po 12 osób. Niebawem nastąpi otwarcie kolejnej świetlicy środowiskowo-profilaktycznej przy parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (ul. E. Orzeszkowej 3). Również w tej świetlicy zaplanowano zajęcia dla trzech grup po 12 osób. Obie świetlice uzyskały w sumie 28 tys. zł dofinansowania z budżetu miasta.

W Bolesławcu oprócz wymienionych działa już pięć świetlic środowiskowo-profilaktycznych, w których dzieci i młodzież mogą liczyć m.in. na pomoc w nauce, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz działania wspierające ich aktywność i rozwój.